1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Gizemli Hadiseler
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gizemli Hadiseler

A+A-

Yakın tarihimizin ihanet girişimi 15 Temmuz Darbe-İşgal kalkışması sırasında yaşanan onca hadise var ki, gün yüzüne çıkması zaman alıyor. O geceye dair anlatılan ilginç bir hadiseyi nakledelim:

Kalkışmanın ilk saatlerinde durumu haber alan bir müdür yanına aldığı birkaç yakın elemanıyla birlikte kendisine bağlı olan kurumların yolunu tutar. Vardığı yerlerde de ilk talimatı duvarlarda asılı olan Cumhurbaşkanı tablolarının kaldırılması yönünde olur. Cin mi desek, hin mi desek; ekipteki bir şahıs da cep telefonunun kamerasıyla bu müdahaleleri kaydeder. Gecenin ilk saatlerinde “darbecilerin paralelinde” hareket eden müdür gün ağarırken ihanet şebekesi çökertilince kontrpiyede kalmanın telaşıyla “Tabloları yerine asın” talimatını yollar. Fakat hikâye henüz bitmemiştir. Zira geceye dair görüntüleri kaydeden şahıs elinde önemli bir koz bulundurmaktadır!

Buraya kadar olan birinci bölümdür. İşin devamı daha da ilginç!

Meğer zengin ve yaşlı bir hayırsever kadın epey bir zamandır, her yıl kazancından hatırı sayılır bir miktar parayı o kurumun hizmetlerinde kullanması için kameralı şahsa vermekteymiş. Kadıncağız son geldiğinde de çantasında bağış yapacağı para vardır. Fakat her yıl odasına teklifsiz girdiği “kuzusunu” bulamayınca personele durumu anlatır. Yüklü miktarda bağış söz konusu olunca başka bir idareciye durum aksettirilir. Kadın “7-8 senedir her sene hayrını getirip o şahsa verdiğini, onun da kendi adına bunu kurumda değerlendirdiğini anlatır. Fakat kayıtlarda böyle bir bağış görünmemektedir. Durum Cumhurbaşkanı tablolarını indirten müdüre anlatılır. Fakat aradan geçen zamanda herhangi bir işlem yapılmaz. Olayı nakledenler, kameralı şahsın FETÖ ile iltisaklı olmasına rağmen pozisyonunda sarsılma olmadığını da anlatıyor. Hatta müdürün ilgili kurumlara “Bu şahıs FETÖ’cü” değil demek zorunda kaldığını söyleyenler de var.

Anlaşılan o ki FETÖcülerin üzerindeki perdeyi tümüyle kaldırmak epey zaman alacak.

SAĞLIKTA İDARİ

KADRO ÇEKİŞMESİ

Bu arada Konya İl Sağlık Müdürlüğünde idari kadro yapılanmasının mart ayı içinde yeni şeklini alacağı konuşuluyor. İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’un sendika işbirliği ile “kendine münhasır bir liste hazırladığı, AK Parti İl yönetiminden gelen talepleri geri çevirdiği ve MHP’nin de bazı atamalar için Ankara ile temasa geçtiği konuşuluyor. Ankara’ya üç ayrı liste gönderildiği ve durumun hoş karşılanmadığı da söyleniyor.

KONYA EMNİYETİ’NDEN

YILLIK RAPOR

Konya Emniyet Müdürlüğü 2019-2020 yıllarını kapsayan 366 sayfalık geniş bir yıllık hazırlamış. İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın Konya’da göreve başladığı tarihten bu yana basında yer alan haberlerin bir araya getirildiği çalışma adeta dönemin raporu özelliğini taşıyor.

Kargo ile bize ulaştırılan kuşe kâğıda basılı “Basında Biz” adlı kitabı incelerken gâh Vilayet Binasının ikinci katında merhum İbrahim Yıldırım’ın yönettiği basın bürosundan üçüncü hamur kâğıda basılı emniyet ve pelür kâğıda basılı jandarma bültenlerini aldığımız günleri, asayiş şubenin yaptığı huzur denetimlerine katıldığımız günleri hatırladık. Huzuru ve güveni sağlayan bütün emniyet güçlerine selam olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.