1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Göz Altı Morlukları İçin Çözümler
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Göz Altı Morlukları İçin Çözümler

A+A-

Konu özellikle yüz güzelliği ve bakımı olduğunda kadınların hassasiyetini bilmeyen yoktur. Bakımlı bir cildin hem çok daha iyi hissettirdiği hem de çok daha iyi bir görümüne neden olduğu gerçeğini asla göz ardı etmeyen kadınlar özellikle yüz çevresinde oluşan herhangi bir renk değişimini fazlaca sorun ederler. Kozmetik ürünleri ile bu lekeleri ya da renk değişimini kapatmak elbette mümkün. Fakat uyandığımızda, makyajsızken kendimize baktığımızda memnuniyetsizlik hissettirecek herhangi bir değişiklik gün içindeki bütün motivasyonumuzu yok edecektir. Kötü beslenme, stres, uykusuzluk, güneşe fazla maruz kalma, genetik etkenler ve alerjik sorunlar nedeni ile oluşabilen göz altı morlukları hangi sebeple ortaya çıkıyor bunu bilmek oldukça önemli. Sonrasında ise göz altı morluklarına çözüm maddelerimizi uygulayarak bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Salatalık ve Patates İle Gelen Mucize

Salatalığın özellikle göz çevresinde yarattığı dinlendirici etkiyi hepimiz biliyoruz. Aynı şekilde göz altı morluklarında da oldukça etkili olan salatalık doğranarak göz çevresine konulduğu takdirde yorgunluktan kaynaklanan sebeplere iyi geliyor.

Patates ise içinde bulunan nişasta özelliği ile renk açma özelliğine sahip olduğu için, rendelenerek göz çevresine konulduğu takdirde rengi muhakkak açacaktır.

Maydanoz

Hemen hemen her konuda kadınların baş tacı olan maydanoz, gözaltı morlukları açısından da kadınların kurtarıcı ürünlerinden biri olmuş durumda. 3 yemek kaşığı maydanoz ve 2 yemek kaşığı yoğurdu mikserden geçirip karıştırarak haftada 1 kez göz çevrenizde 15 dakika beklettiğiniz takdirde sizi yoran ve üzen gözaltı morluklarınıza veda edebilirsiniz. Karoten, K vitamini ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan maydanoz ile kılcal damarlarınızı ve cildinizi güçlendirebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeğinin Faydası Büyük

Son zamanlarda üzüm çekirdeği ile ilgili oldukça haber duymuş olmalısınız. Hemen hemen her alanda bir yarara sahip olan üzüm çekirdeği sizi göz altı morluklarından kurtarmak içinde mucizeler yaratıyor.

E, C, D vitaminleri açısından oldukça zengin olan üzüm çekirdeği damarları güçlendirme ve şişkinliği azaltma konusunda da oldukça etkili. Alerjik ciltlerde dahi oldukça rahat kullanabilen ve hiçbir yan etkisi bulunmayan üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak göz çevrenize uygulamanız yeterli olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar