1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Gündem Suriye Değil Terördür
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gündem Suriye Değil Terördür

A+A-

Türkiye geçmişte de, bugün de dahası hiçbir dönemde gündem sıkıntısı çekmemiş hatta  haftalık aylık gibi zaman dilimleri bir yana günlük ve hatta saatlik gündemlerle yaşamış bir ülkedir. Zaman zaman gündem siyasiler tarafından farklı farklı yorumlansa da, bazen de suni gündemler oluşturulduğu söylense de son dönemde ülkenin bir tek gündemi vardır o da TERÖR’dür.

***

PKK, PYD, YPG, DAEŞ ya da derken son olarak gündeme düşen FETÖ terör örgütleriyle mücadele eden ülkemiz içten ve dıştan hatta dört bir yandan saldırıya uğrasa da milletin birlik ve beraberlik ruhuyla harekete geçmesiyle dünyada örneği bulunmayan bir tutumla hepsinin üstesinden gelinmiş ve olası işgal girişimlerine karşı gereken ders verilmiştir.

Ülkenin içinden geçtiği bu zor dönemde her ne kadar dost ve müttefik görünenler yakınlık göstermeseler de beklenen desteği vermeseler de ülke olarak başımız dik bir vaziyette hepsinin hakkından geldik şükürler olsun. Bundan sonra bir çoğunun  böyle bir harekete kalkışamayacağı şekilde bir ders verilmiştir.

Devletin bir çok kurum ve kuruluşunun içten çökertilmeye çalışıldığı bu karmaşık dönemde terör örgütleri ülkenin sıkıntılı döneminden yararlanmak istercesine saldırılarına hız vermiş olsalar da, ülke dışında özellikle iç savaş halindeki Suriye’de ve halen rayına oturmamış Irak’ta faaliyet gösteren bu illegal güçler yoğun bir saldırı çabası içine girişmişlerdir.

Bugüne kadar kimseye boyun eğmeyen ve her zorluk karşısında dik durmayı başaran Türkiye, bugünden sonra daha güçlü olarak mücadele etmesini bilecek ve alınan önlemler sonucu bundan sonraki mücadelesinde daha da başarılı olacaktır. Son günlerde Suriye’de yuvalanan ve ülkemize karşı tutumları başından belli olan terör örgütlerine karşı da başarılı bir operasyon dizisi başlatılmış olup sonuçları da olumlu bir şekilde alınmaya başlanmıştır.

Türkiye’yi içerden ve dışardan yıkmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidirler ki, Türkiye her ne kadar karışık gibi görünen bir ülke olsa da; milli birlik ve beraberlik ruhunu en sağlam koruyan ve gerektiğinde de kullanan bir ülkedir. Çünkü bu millet Türk Milletidir. Siyaseten farklı düşüncelere sahip olsalar da değişik argümanlar kullansalar da konu vatan koruması devletin savunulması olunca tek yürek tek bilek olan bu milleti yenecek bir güç yoktur olmayacaktır da.

***

Türkiye üzerinde türlü hesaplar ve değişik niyetler besleyen iç ve dış düşmanların hesaplarındaki yanlışlık Türk Milleti’ni iyi tanımamış tanıyamamış olmalarıdır. Elbette herkesin bir hesabı vardır ama bütün bunlara karşı Allah’ın da bir hesabı vardır ve şaşmayan tek hesap da onun hesabıdır. Bu da böyle biline…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.