Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gurüh (2)

A+A-

Esed’e yaptıkları ziyareti anlatan CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı bakın neler demişti: "Esad Suriye'deki terörün artmasında Türkiye'nin çok büyük rolü olduğunu söylüyor. Şu anda Suriye’de 23 uyruktan terörist var, oysa daha önce sadece birkaç grup vardı. En çok terörist Libya ve Yemen'den geliyor. Türkiye burada bir koordinatör ülke durumuna geldi, iki bin Libyalıyı alıp İstanbul'da eğitti ve buraya gönderdi.”

Güruh mu dediniz?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi 2015'de Kobani'de öldürülen PYD'li teröristlerin definlerine katıldı. Kılıçdaroğlu'nun A takımında bulunan Ali Haydar Hakverdi, Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Selin Sayek Böke, Zeynep Altıok, Gamze Akkuş İlgezdi gibi isimlerin de bulunduğu 24 milletvekili de 2016'da cezaevlerindeki 43 PKK'lı, 19 KCK'lı, 7 DHKP-C'li ve 12 THKPC'li hükümlü ve tutukluyu ziyaret etti. CHP’nin Çanakkale'de düzenlediği Adalet Kurultayı’nda partililer, bağrında 250 bin şehit bulunan şehitlikte içki içip göbek attı. Doğu şehirlerinde yaptığı mitinglerde KCK mensuplarının tutuklamalarını eleştiren Kılıçdaroğlu PKK üyeliğinden hapis cezası alan Zeki Korkutata’yı Bingöl'den, Necmettin Yardımcı’yı Hakkari'den, Melik Aykız’ı Diyarbakır'dan, Naif Alibeyoğlu’nu Kars'tan, Öcalan yakalandığı için açlık grevi başlatan Süleyman Batga’yı Bingöl'den aday gösterdi, Hakkari mitinginde PKK-BDP'nin arzusuna uygun olarak özerklik vaadinde bulundu. Güvenlik güçlerinin Şırnak ve Hakkari'de 12 PKK'lı teröristin öldürmesinden sonra BDP başlattığı boykot ve kepenk indirme kararını destekleyen CHP Diyarbakır'da bulunan tek seçim bürosunu kapattı.

Güruh mu dediniz?

***

2016'da CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu, İngiltere'nin Londra Parlamentosu'nda düzenlenen 'Türkiye: Barış sürecinin bitişi; DAEŞ saldırıları ve yeni anayasa' başlıklı toplantıda Türkiye'yi İngilizlere şikayet etti. 2017'de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, monarşi ile yönetilen Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet televizyonu El Arabiya'da, "Türkiye'de demokrasi yok. Biz burada demokrasi olmamasından dolayı çok sıkıntı çekiyoruz. Zira eskiden Türkiye'de demokrasi, seçim özgürlüğü ve sandık güvenliği söz konusuydu ve biz bunlara alışmıştık. Ancak şimdi Türkiye'de bir demokrasi olduğunu söyleyemeyiz" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger’de Alman televizyonuna Türkiye'yi şikayet ederek, Erdoğan'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Güruh mu dediniz?

***

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz Gecesi yaşanan işgal girişimine, 'Kontrollü darbe' diyerek Haçlıları ve onların maşalarını perdelemeye kalkıştı. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine verdiği mülakatta, Angela Merkel'in Türkiye'ye yapacağı ziyaretini eleştirerek, ziyaretin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından politikalarına verilen destek şeklinde algılanacağını söyledi. “Referandumda sandıktan evet çıkarsa NATO'nun Türkiye'ye müdahale etme hakkı doğar" dedi.

Güruh mu dediniz?

***

CHP'nin duruş ve söylemlerindeki milli-gayri milli ayırımına dikkat ederseniz, Türklüğün yeniden dirildiği Çanakkale Şehitliğinde içki içip alem yapanların, Oğulpınar’da Mehmetçiklerle okunan “Afrin’i dolan da gel” dizelerine tepkisinin hangi sebeplerden kaynaklandığını görebilirsiniz!

Halis Anadolu insanı olan Kürtleri PKK'nın, YPG'nin gönüllü neferi zannediyorlar. Güruh çıkışı da PKK leşlerinden elde etme planının yeni versiyonudur. Figen Yüksekdağ'ın sırtını yasladığı Amerikan uşaklarına omuz verme gayreti 2019 için beyhude bir yatırımdır.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.