1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. Hain Darbe Girişimi
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hain Darbe Girişimi

A+A-

“Ancak inananlar kardeştir.” Rabbimizin buyruğu varken, Kurban Bayramını; şenlik, mutluluk ve sevinç içinde geçirmek ne mümkün, buruk bir bayram geçirmiş olacağımızdan. 

Merhum Erbakan Amerika’nın da Batılı ülkelerin de arkasındaki gücün Siyonizm olduğundan bahsetmiş tanıtmıştı. Erbakan hoca Siyonizmi tarif ederken “dinozorun üst çenesi Amerika, alt çenesi Avrupa ülkeleri, gövdesi de işbirlikçi yönetimler, medya, politikacılar, kuyruğu da İsrail’dir” demişti.

Dış güçler olarak Amerika’yı ve Avrupa ülkelerini görüyor ve anlıyoruz. İçerideki uzantıları, işbirlikçileri de ister sol cenahtan ister sağ cenahtan olsun bizden olan, bize benzeyen bazı  politikacılar, yazarlar, çizerler, akademisyenler, sanatçılar velhasıl kelam batılı normlara göre eğitimli aydınları Siyonizm kullanmakta, tetikçiliğini de Amerika ve Avrupa üstlenmektedir. FETÖ olayı da yerli işbirlikçi, Müslüman görünümlü, bizden olan bir cemaat yapısı idi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE MÜCADELE NASIL YAPILMAKTADIR

Cumhurreis Erdoğan FETÖ ile ilgili bir tarif yapmıştı: “Bu cemaatin altı ibadet, ortası ticaret, üstü de hiyanettir” buyurmuştu.

Peki mücadele hukuk içerisinde mi yapılmakta bu cemaatin hangi kesimine hesap soruluyor, hukuk içerisinde kalınıyor mu?

Yıllardır uğraşılan sadece ve sadece ibadet kesimi darbe girişimi ile hiç ilgisi olmayan; kamu görevlileri, dershanelere ve okullarına giden öğrenci velileri, görevli öğretmen ve idareciler, Bankasya’ya para yatıran, askeri öğrenciler, üniversitelerde intisaplı/iltisaklı akademisyenler tutuklanmış, hesap sorulmuş fakat göreve dönemeyen milyonlarca insan mağdur edilmiştir.

İbadet kesiminden olup hiç bir yerde iş bulamayanlar, intihar edenler, cezaevlerinde hasta olup ölenler, dağılan aileler, babasız  ve annesiz kalan çocuklar ne kadar sayarsak sayalım sonuçta nüfusun 10/1’ini oluşturan 10 milyon ve üzeri bir nüfus toplumdan itilmiş, devletine milletine küsmüş,hayattan umudunu kesmiş nice insanlar oluşturulmuştur.

Ticaret kesimi ile mücadele, hesap sormaya gelince; kısa süreli soruşturmalar, gözaltına almalar, kısmen  tutuklananlar sonrasında ise malum FETÖ borsası ile  parası olan, rüşvet verenler  dışarıda  kaldı. (Gazete haberleri; AK PARTİ Milletvekili Şamil Tayyar’ın açıklamaları)

Üst kesim, İhanet/hain kesim ise;başta Amerika olmak üzere birçok Avrupa Ülkesinde himaye edilmektedir. Dolayısıyla iç kesimdeki mazlum vatandaşa hesap sorarken dış güçlerden hesap sorulamıyor?hatta itibarlı birer müttefik, stratejik ortaklıklar kuruyor, dışta normalleşiyor, içte ise anormallik devam ediyor. Olağan üstü hali devam ettiriyor. Devletin kurumları; Adalet ve İçişleri/ Emniyet teşkilatı FETÖ operasyonları ile meşgul oluyor, olmayada devam edecek. Türkiye’nin başkaca hiç bir sorunu yokmuş gibi varsa FETÖ yoksa fetö.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; “At izi,it izine karıştı” demişti. Devlet yönetiyorsun, kurumlar var. Adalet Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığın ve alt birimleri kurumlar var. Karıştırma, ayırt edilebilecek işlerden zor değil. Olağanüstü hali kaldırır, Kanun Hükmünde Kararnamelere son verirsiniz. Vatandaş adalete gider, mahkemeler adil karar verirse mesele kalmaz.

Bütün darbelerin arkasında olan, son yıllarda terör örgütlerini kuran, bu örgütleri eğiten, donatan büyük silah ve muhimat veren Amerika olduğunu yetkililerimiz de bilmektedir. Ancak ne var ki bilebile lades yaparcasına Ortadoğu/İslam coğrafyasında sorunlara birlikte çözüm arıyor, birlikte çalışıyor bu nasıl ve ne yaman çelişkidir. Sözde dünya beşten büyükse, özde dünyanın büyüklüğünü göstermek için milli ve yerli olunmalı, İslam Birliği’ni kurmalıdır.

“Dış parmak olmadan, hele ABD, İsrail, CIA, NATO, MOSSAD olmadan bir darbe planlamak ve uygulamak neredeyse imkansızdır. 15 Temmuz darbesinde İncirlik Üssü’nün rolü ve yapılan darbe toplantıları ortaya çıkarılamadı, sorgulanamadı. Hiç şüphesiz 15 Temmuz hain darbesi dış güçlerce desteklenen, FETÖ ile beslenen, Türkiye’yi işgale yönelik bir darbeydi.” (Milli gazete-Adnan Öksüz)

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Sabri Tekir,

Türkiye Siyasetinin 15 Temmuz’dan ders çıkarılması gerektiğini vurguladı ve “Adaletten uzaklaşmanın, ya bizden taraf olursun ya da bedelini ödersin anlayışının, günü birlik çıkarlar için devletin tüm ayarlarını bozmanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu 15 Temmuz’da yaşadık. Bunca tecrübe ortadayken,15 Temmuz öncesinin yanlışlarının 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de devam ettiriliyor olmasının, gelecekte milletimize ve ülkemize çok daha ağır bedeller ödeteceği unutulmamalıdır” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Yazılar