1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Hain Kalleş Cahil
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hain Kalleş Cahil

A+A-

Batının sömürgecileri bazen silah ile bazen din ile bazen de ticaret ile sömürüyor hedefe koydukları milletleri. Hedefteki milletin devlet kurumlarını vuruyor, zayıflatıyor, itibarını zedeliyor. Bunu yaparken işbirlikçi elemanlarını kullanıyor. Kendini kullandıranlar ya kalleşler ya da hainler oluyor.

*

Hainleri kullanan sömürgeci batıya göre iki türlü hain yetiştiriliyor; görünmez sinsi hainler  ve kahraman görünen hainler.

*

Görünmez sinsi hainlere örnek, din adına veya tarih adına uydurduğu yalanlar ile kandırdığı cahil yandaşları devletin ve siyasetin içine sinsice sızdıran, devleti ele geçirme ve çanağından beslendiği düşman devletlere hizmet eden ve bu hizmeti dinimiz İslam’a hizmetmiş gibi gösteren iki yüzlü, takiyyeci alçaklar… Evet bildiniz din adına bunu yapanlar FETÖ ve benzerleri. Sinsi oldukları için benzerleri henüz görünmüyor olabilir.

*

Bu alçaklardan olmadığı halde Kur’an-ı Kerim’i anlamadan Müslüman olacağını zanneden, İslama hizmet zannı içindeyeken bile düşman hizmet ettiğini fark etmeyecek kadar cahil olanlar bu sinsi hainlerin eli, ayağı, tekeri, bastonu oluyor.

*

Kahraman görünen hainlere örnek de başkalarının inançlarına saygısız davranan, yaptığı silahlar ile ve ordusunun gücü ile övünen, din adamları ile aynı hedefe yürüyormuş gibi rol yapan ama vicdan hürriyetini hiçe sayan, halkın refahını bir yana bırakıp savaş kışkırtıcılığı ile kahraman pozları veren, dünyaya tehditler savurarak seçmenini etkilemeye çalışan, halkın evine ekmek götürüp götürmediğini görmeyen veya görmezden gelen, çıkardığı kavgalar ile oy oranını artırmaya çalışan…  Yani işte göreceğiniz gibi Macron…

*

Fransa’da geçim zorlaşmış, halk geçim derdine düşümüş umurunda değil ama kahraman görünerek Fransa’ya ihanet ediyor… Gücü yetse krallığını da ilan eder böyleleri hatta papalığını bile ilan eder ama yok, o kadar da değil. O seçildiğini sanıyor ama yarın kendisini devletin başına getiren amirleri yeter deyince kenara atılacak. Onu devletin başına getiren amirler amacına ulaşmış olacak. Ancak cehalet çukurunda birbirini yiyen ve yandaşlıktan gözü dönmüş olarak, ırk veya din adına aşırılaşmış, gerçekleri görmek yerine yalanlar ile mutlu olan cahil seçmen farkına bile varmadan kahraman sanmaya devam ettiği hainin çıkardığı faturayı ödemeyece devam edecek…  

*

Türkiye böyle mi?! Hain mi suçlu, cahil mi?

*

Osmanlı’nın Kanuni Sultan Süleyman zamanında, yemleyerek, Avrupa’nın göbeğinden yanına çektiği bir prenslik olan Fransa, büyüyüp bir enik olmaktan kurtulunca, Osmanlı’nın zayflamasını fırsat bilip, en büyük parçayı (Cezayir) koparan sırtlan gibi davrandı. Hem Osmanlı yandaşlığı yaparak Avrupa’ya ihanet etti hem de biti kanlanınca çanağından beslendiği Osmanlı’ya en büyük kalleşliği etti. Katran kaynamakla olmaz pekmez, cinsi cibilliyeti neyse yine ona çeker…

*

Medeniyetmiş, demokrasiymiş güzel şeyler bunlar ancak faşist, soykırımcı sömürgeciler böyle güzel giysiler içinde bile olsa yine de içinde haçlı papazının kıyafetiyle gezer… Haa, Kanuni zamanı olsaydı sarık bile takardı bu. Ama fırsat kollamaya da devam ederdi.  

*

Sinsi hainler tarafından kandırıldığını söyleyen Sayın Erdoğan ne yapıyor bu arada? Kandırıldım dediği hainler ile birlikte yürüdüğü yoldan döndü mü, yoksa aynı yolda devam mı ediyor? Ediyorsa niçin kandırıldım dedi? Selam ve dua ile..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.