1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN'DAN AÇIKLAMA
HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLANDAN AÇIKLAMA

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN'DAN AÇIKLAMA

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, her türlü fikir, hak ve özgürlüğün destekçisi olduklarını belirterek,,,,

A+A-

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, her türlü fikir, hak ve özgürlüğün destekçisi olduklarını belirterek, ''Hak-İş hiçbir zaman, terörü siyasi çözüm olarak benimseyenlerin tutumlarının destekçisi olmamıştır'' dedi. 
     Arslan, Hak-İş Konya İl Temsilciliği'nde düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının kendilerini derinden yaraladığını söyledi. 
     Türkiye'de terörün 30 yıllık bir tarihe dayandığını belirten Arslan, Hak-İş'in yaşanan terör olaylarına karşı rahatsızlığını açık bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı. 
     Hak-İş'in başından beri Türkiye'deki temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden yana olduğunu ifade eden Arslan, her türlü fikrin özgürce açıklanmasından yana olduklarını bildirdi. 
     Farklı tercihlerin, farklı düşüncelerin olabileceğini dile getiren Arslan, bu düşünceleri engellemeye çalışanların yanında olmadıklarını dile getirerek, ''Hak-İş hiçbir zaman, terörü siyasi çözüm olarak benimseyenlerin tutumlarının destekçisi olmamıştır. Özellikle terör konusundaki tavrımız bugüne kadar nasılsa, aynı çizgide devam etmektedir. Fikirler, düşünceler, terörü ve şiddeti çağrıştırmadığı sürece, Hak-İş her türlü görüşün konuşulmasından, tartışılmasından yanadır'' diye konuştu. 
     
     -''SAYIN BAKAN'IN MAKSADI AŞAN BİR AÇIKLAMASI...''- 
     
     Öte yandan Hak-İş'in 36 yıllık tarihinde 11 sendikasıyla Türkiye'nin en güçlü ve en büyük konfederasyonlarından biri olduğuna da değinen Arslan, şunları kaydetti: 
     ''Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın bir ifadesi var, medyaya yansıtılan. 'HAK-İŞ, eğer bu yasalar çıkarsa tarih oluyor, tarih olacak' sözü konfederasyonumuz mensuplarını derin bir şekilde rahatsız etmiştir, üzmüştür. Bu açıklamayı, Sayın Bakan'ın maksadı aşan bir açıklaması olarak görmüştür. Herhangi bir yasanın çıkmaması, herhangi bir yasanın gecikmesi Hak-İş'i ve sendikalarını tarihe mal etmez. Tarih olmayız. Tam tersi Hak-İş, yeni dönemde tarih olmak için değil tarih yazmak için mücadele ediyor.'' 
     
     -SOMALİ'YE YARDIM- 
     
     Kuraklık nedeniyle, açlıktan ölümlerin yaşandığı Somali ve Afrika ülkeleri için ''Yardım Et Bir Can Kurtulsun'' adlı yardım kampanyası başlattıklarını da anımsatan Arslan, Türkiye'deki herkesin Somali'deki yaşananlara duyarlı olduğunu vurguladı. 
     Hak-İş'e bağlı Türkiye'deki bütün sendikaların bu kampanyanın tanıtımını yaptığını kaydeden Arslan, sadece sendikalara bağlı üyeleri değil bütün vatandaşları kampanyaya destek vermeye davet etti. 
     Arslan, 8 Ekime kadar sürüdürülecek kampanya kapsamında, toplanan yardımları Somali'ye ulaştıracaklarını ifade etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.