1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Haksızlıklara İzin Vermeyeceğiz
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Haksızlıklara İzin Vermeyeceğiz

A+A-

AK Partili belediyeler personel alım ilanlarında adeta yangından mal kaçırma anlayışından vazgeçmek zorundadır. Şehrimizde iktidar partili belediyeler, belediyelere ait şirketler marifetiyle İş-Kur sisteminden iş ilanları vererek işçi alımlarını duyurmaktalar. Bu ilanlar aracılığıyla müracaat eden işçi adayları arasından yapılan kura ile işçiler belirlenmektedir.

Olayı AK Parti iktidarının zihniyet ve iktidar yapısına uygun hale getiren şudur ki bu ilanlar genelde ya bir gün en fazla iki gün sistemde kalarak anında sistemden kalkıyor. Yani ilandan haberdar olan iktidar partisinin yandaşları müracaat ettiriliyor ve neticeten kura çekilerek yapılan iş yasal kılıfa uyduruluyor.

***

Ancak çoğu iş bekleyen vatandaşlarımızın bu ilanlardan haberi dahi olmadan ilanlar yayından kalkmaktadır. Bu nedenle birçok vatandaşımız evine ekmek götüremezken bir oldu bitti ile iktidar partili belediyeler kendi kayırdıkları insanları belediye iştiraki şirketlere almaktadır.

İktidar partisi belediye başkanlarına ve yetkililere şu hususu hatırlatmak isteriz ki, yapılan iş yasal bir kılıfa uydurulsa da etik değildir. Yangından mal kaçırır gibi yapılan ve çoğunlukla vatandaşın haberi olmayan bu ilanlar sebebiyle birçok işsiz halen iş bulamamaktadır.

***

İktidar partili belediyeler bu sorunu halledinceye kadar iş arayan, yakınlarına iş arayan vatandaşlarımıza tavsiyemiz de İş-Kur sisteminin ilanlarını takip etmeleri ve derhal sistem üzerinden müracaat etmeleridir. Parti sempatizanı olmayan, sadece hak hukuk üstünlüğüne inanan tüm Konyalı bizler, şehrimizde bu tür haksızlıklara izin vermeyeceğiz, kamu kaynaklarının siyasi bir rant olarak dağıtılmasına göz yummayacağız. Allah rızası için hakça, adil bir sistem ile tüm vatandaşlarımızın eşit olduğu bir toplum yapısı en temel beklentimizdir. Biz iyi insanlar olduğu sürece bu da uzakta değildir.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.