Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hamdolsun

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamındaki “Cumhur” ifadesini kaldırmak için kurduğumuz siyaset ittifakının adını “Cumhur İttifakı” koyduk da “Cumhur” fark etmedi, kolayca ikna ettik hamdolsun.

*

Türkiye Cumhuriyeti devletinin yönetim sistemini değiştirmeye de gücümüz yetti hamdolsun!

*

En başında, “demokrasi bizim için bir trendir istediğimiz istasyonda ineriz” dedik, kimse niyetimizi de anlamadı, itiraz da etmedi hamdolsun.

*

Girdiğimiz ilk genel seçimde verdiğimiz en önemli sözü, yani millet iradesinin TBMM'ne yansıması önündeki, parti başkanları sultası engelini kaldıracak şekilde yeni bir “Siyasi Partiler Yasası” çıkaracağız diye verdiğimiz sözü tutmadık hamdolsun. Millet unuttu, seçmen de hesabını sormadı hamdolsun.

*

Bu sayede mecliste, Türk milletinin iradesini kendi ellerimiz ile seçtirdiğimiz vekiller ile kontrol ettik hamdolsun. Verdiğimiz bu sözü tutsaydık, şimdi TBMM’nde, Türk Milletinin iradesi hakim olacaktı ve bize hesap soracaktı. Mecliste bize hesap soracak bir millet iradesi kalmadı hamdolsun. Bu sayede kolayca, Türk milletinin meclisini kolayca etkisizleştirdik, by-pass ettik hamdolsun.

*

“Hakkınızı helal edin” dedik, geçtik hamdolsun.

*

Netekim, Türkiye Cumhuriyeti devletinin yönetim sistemini değiştirmeye de gücümüz yetti hamdolsun! Şimdi sıra yeni anayasada. Yani anayasadaki Türk ifadesini kaldırmaya geldi hamdolsun.

*

Varsın, çiftçiyi sömüren aracıların arsız ve haksız zenginleşmesinin önüne geçerek, millete tarım ürünlerini ucuza ulaştıracak bir hal yasasını on dokuz yılda çıkarmaya gücümüz yetmemiş olsun, anayasayı değiştirmeye niyetliyiz hamdolsun.

*

Türkiye Cumhuriyeti anayasasındaki Türk ifadesini kaldırmak için, Türk milletinin zihnini yıllar öncesinden din ile işgal eden ajanlar, “milletin ne önemi var, önemli olan ümmettir”, ”Türküm demek günah, müslümanım elhamdülillah demeli”, “demokrasi İslam’a uygun değildir” gibi yalanlar ve çarpıtmalarla Türkleri yeterince uyuttular hamdolsun..

*

İçlerinden biri de çıkıp “Müslüman milletler, milliyetçilik ile güçlenmeden İslam ümmeti kurulamaz” diyemedi… “Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, Türk milletini başka milletlerin ırkçı emellerine hizmetçi ediyorlar” diyenleri de dinlemiyorlar zaten. Sadece bizimkileri dinliyorlar hamdolsun.

*

Milletin sadece bizi dinleyen kısmını ikna etmek çok kolay olduğu için bu aşamaya kadar kolayca gelebildik hamdolsun. Milletin, ikna edemediğimiz, düşünen ve sorgulayan kısmını da ateist, fetöist, gomunist, hain diye diye kolayca dışlayabiliyoruz hamdolsun.

*

Hatta çok zorlanırsak, milletin ikna ettiğimiz kısmının, ikna edemediğimiz kısmını ikna etmesine yardımcı olabiliriz gerekirse hamdolsun. Nasıl olsa, hazine de bizim elimizde asker ve polis de. Açlık da bizim elimizde korku da bizim elimizde hamdolsun.

*

Demokrasinin, İslam'a karşı veya ters olmadığını bilen, demokrasinin devleti yönetme vaadi ile seçilenlerin hesap verme sorumluluğu ile seçenlerin hesap sorma özgürlüğünü güvenceye almak olduğunu anlayan ve sahip çıkanlara.... Selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.