1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. HamiDer’den kimsesiz çocuklara yardım eli
HamiDer’den kimsesiz  çocuklara yardım eli

HamiDer’den kimsesiz çocuklara yardım eli

HamiDer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yanartaş, faaliyetlerinin desteğe muhtaç çocukların yetişmesine katkı sağlamak ve bu çocukların topluma kazandırılması noktasında çalışmalar yapmak olduğunu ifade etti.

A+A-

Mehmet Ali Eskipostalcı

Konya’da öksüz, yetim, parçalanmış aile ve kimsesiz çocuklara yardım eli uzatmak amacıyla kurulan HamiDer, faaliyetlerini anlatmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bayır Diamond Otel’de düzenlenen basın toplantısına HamiDer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yanartaş ile yönetim kurulu üyeleri Sıtkı Korkmaz, Ali Öztaş, Abdulkerim Selek, Ahmet Önder Uzkara, Molla Kolit, Selman Serin ve gazeteciler katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Yanartaş, babası ve annesi olan her çocuğun ebeveynlerinden sevgi ve terbiye aldığını ifade etti. Yanartaş, “Ne yazık ki bazı çocuklarımız içine düştüğü şartlardan dolayı bu özelliklerinden mahrum olarak hayata başlıyor. İşte burada kimsesiz çocukların elinden tutacak duyarlı kişilere ve kurumlara ihtiyaç var. Desteğe muhtaç çocukların sorumluluğu büyük fedakârlık ister, bunun içten gelen samimi duygularla yürütülmesi gerekir. Desteğe muhtaç çocuklar hepimizin sorumluluğunda. Kimsesiz çocukları korumaya alarak eğitip yetiştirmek ve topluma yararlı insanlar olmalarına çalışmak hepimizin görevi” dedi.

Çalışmaları anlattı

‘Derneğimizin tek temel faaliyeti desteğe muhtaç çocukların yetişmesine katkı sağlamak ve bu çocukların topluma kazandırılması noktasında çalışmalar yapmak’ diyen Yanartaş, “Anne ve babası ayrılmış veya anne babasından herhangi biri veya her ikisi vefat etmiş sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelerin çocuklarını toplumda kazandırmak için eğitim içerikli çalışmalar yapıyoruz. Anne veya baba eksikliği yaşayan çocukları tespit ederek bu çocukların zararlı alışkanlıklara yönelmelerinin önüne geçilmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu vasıftaki çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunmaları için gerekli önleyici tedbirleri alıyor, bu durumdaki çocuklara kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmayı hedefliyoruz. Öksüz, yetim ve kimsesiz öğrencilere ve ailelerine yönelik sosyal ve psikolojik destek içerikli çalışmalar yapıyoruz. Öğrencilerin akademik yönden başarılarının artması için destek eğitimi veriyoruz. Gayemiz geleceğin teminatı olan çocuklarımızın inançlı, kültürlü, ilmi seviyesi yüksek, ahlaklı, sağduyulu ve sağlıklı birer şahsiyet olmalarını sağlamak. Öksüz, yetim ve kimsesiz çocukların can, mal, din, akıl ve nesil emniyetlerini önceleyen bir anlayışla hayatı özenle yaşamaları için destek olmak yönünde gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.