1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Hamider’den kimsesiz çocuklara yaz kursu
Hamider’den kimsesiz  çocuklara yaz kursu

Hamider’den kimsesiz çocuklara yaz kursu

Hamider Derneği Başkanı Mustafa Yanartaş, “Bu çalışmamız çocuklarımızın yeni bir sosyal çevre edinmelerini sağlayacak, eksik bilgilerini tamamlayacak" dedi.

A+A-

Hamider Derneği Başkanı Mustafa Yanartaş, “Bu çalışmamız çocuklarımızın yeni bir sosyal çevre edinmelerini sağlayacak, eksik bilgilerini tamamlayacak. Öğrencilerimizin sorumluluk, özgüven ve benlik saygısını geliştirerek kendilerini kötü ortamlardan korumaya çalışacağız” dedi.

 

Mevlüt Boyalı

Hamider Derneği, öksüz yetim ve kimsesiz öğrencilerle ilgili yaz kursu başlattı. Dernek Başkanı Mustafa Yanartaş, çocukların kişiliğini olumsuz etkileyecek ortam ve arkadaşlardan korumak amacıyla yaz kursunu düzenlediklerini belirtti. Yaz kursunun 15 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında hafta sonları gerçekleştirileceğini hatırlatan Yanartaş, “Bu çalışmamız çocuklarımızın hem yeni bir sosyal çevre edinmelerini sağlayacak, hem de eksik bilgilerini tamamlayacak. Bunun yanında öğrencilerimizin sorumluluk, özgüven ve benlik saygısını geliştirerek kendilerini kötü ortamlardan korumaya çalışacağız. İşte hemen hepimizin beklediği tatil geldi çattı. Çocuklarımız uzun bir süre okullarından uzak kalacaklar. Bu durumda onları işlevsiz bırakmamak da biz velilere düşüyor.  Çünkü eğitim bir süreç işidir. Bir yerde başlayıp öbür yerde bitmez. Eğitim ‘beşikten mezara kadar’ kesintisiz devam eder” dedi.

Sosyal etkinlikler

Yaz okullarının, eğitim-öğretim faaliyetleri açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Yanartaş, “Yaz okulları, ciddiye almamız gereken bir faaliyettir. Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunulması açısından da bir fırsattır. Hem veliler, hem öğrenciler, hem de çocuklar bu konuya gereken önemi vermeli. ‘Eğlendirerek ve dinlendirerek eğitme’ yoluyla çocuklarımızın yaz tatillerinin, eğitimden kopmadan değerlendirmeleri için Hamider Derneği olarak bünyemizdeki öksüz yetim ve kimsesiz öğrencilere yönelik uluslararası gençlik merkezinde hafta sonlarında yaz kursu programı uygulayacağız. Kursumuzda özellikle ahlak ve görgü kurallarından bahsedeceğiz. Bu bilgiler yanı sıra her hafta bir sosyal etkinlik düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.