Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hangi Atatürk?

A+A-

Pakistan Başbakanı Sayın İmran Han Türkiye’deydi ve Anıtkabir ziyaretinde Atatürk’e duyduğu saygı sosyal medyada yankılandı, bazıları Müslüman bir ülkenin başbakanının Atatürk’e duyduğu saygı ve sevgiye şaşırdı.. Ben de şaşırdım ilk fark ettiğimde. Araplar dışındaki Müslümanlar Atatürk'ü çok seviyorlar... Nedenini anlamaya çalıştım ve şöyle bir sonuca ulaştım; tarihi ve dünya gerçeklerini anlayan bazı Araplar da seviyor, haklarını yemeyelim.

*

Hindistan ve Endonezya, sömürgeci devletlerin boyunduruğundan kurtulmak için bağımsızlık savaşı verdiler ve hedeflerine 2. Dünya Savaşından sonraki yıllarda ulaştılar, özgürlüklerine kavuştular. Özgür Hint Müslümanlarının bir kısmı, Pakistan ve Bengladeş’i kurdu. Bağımsız Endonezya en kalabalık Müslüman ülke oldu.

*

Arap Müslümanlar başta İngiliz olmak üzere Fransız ve İtalyan fitnesine kanarak halifeliği Türkler'den almak için Müslüman Türklere karşı haçlı kalıntısı devletlerin desteği ile isyan etmişlerdi... Osmanlı’yı parçalamak isteyen haçlı kalıntısı devletlerin bu isyanı bağımsızlık savaşı gibi göstermesine kanan Araplar, Osmanlı’dan ayrılmayı başardı ama haçlı kalıntısı devletlerin sömürgesi olarak kaldılar. Bundan rahatsız olmamış olmalılar ki İslam’ın kutsal topraklarını yöneten Araplar haçlı bakiyesi devletlere karşı bir kurtuluş savaşı vermediler… Bunların işbirlikleri 2. dünya savaşından sonra da farklı şekillerde devam etti ve etmekte… Şaşırtıcı değil mi? Bunu da ayrıca araştırmak gerek.

*

İngiliz, Fransız, İtalya, ABD yönetiminde, beyinleri Türk düşmanlığı ile yıkanan Araplar Türkler ve Atatürk aleyhine konuşurken, cesurca ve onurlu bir şekilde bağımsızlık savaşı veren ve 2. Dünya Savaşından sonra özgürlüklerini kazanan Uzak Doğu ve Pasifik Müslümanları örnek aldıkları Türkler ve Atatürk hakkında saygı ve sevgi dolu konuşuyorlar...

*

Atatürk'ü, din kardeşimiz zannı ile emperyalist işbirlikçisi Araplardan dinleyerek duyduklarına kanmış olanlara, Atatürk'ü bir de özgürlüğü için savaşacak cesaret ve onura sahip diğer Müslümanlardan dinlemelerini tavsiye ediyorum.

*

Eğer dinlerlerse, Atatürk hakkında, Türkiye ve Cumhuriyet hakkında anlatılan hikayelerin çoğunun haçlı fitnesi ile çıkarılan ve yayılan yalanlar olduğunu kolayca ve çabucak anlayacaklardır ve Atatürk'e saygı duymaya başlayacaklardır… Atatürk’ün yaptığı küçük yanlışlar ile devasa büyük başarıları gölgelemeye çalışanların kim olduğunu da göreceklerdir, kime hizmet ettiğini de.

*

Tabi bir de birilerinin anıları ile dedikodular ile tarih anlaşılmaz gibi gerçekleri anlayacak, bu güne kadar kandıkları yalanlar için utanacaklardır. Gerçekleri anlayanlar, Atatürk’ün kurtarıp, kurduğu bir devlette yaşarken, Atatürk'e düşman olanların, Atatürk’e ve eserlerine sövenlerin aslında kime hizmet ettiğini de anlayacak ve anlatacaktır. Bunlar arasında kör nefsini aşamadığı için utanmak yerine kanmaya devam etmeyi tercih edenler de olabilir.

*

Yalanlar, doğrulara göre 8 kat daha hızlı yayılıyormuş, gerçekler oraya çıkınca utananlardan olmamak için duyduklarımızın doğruluğunu sorgulamadan başkalarına yaymayalım, yalancılara alet olmayalım. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.