1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Hangisi Daha Mağdur?
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hangisi Daha Mağdur?

A+A-

Son günlerin yaygın kullanım alanı olan sosyal medyada gezinirken bir fotoğraf takıldı gözüme ve yakın geçmişte yaşananları hatırladım. Yok efendim kamusal alana başörtüsü ile girilemez, vay efendim okulda başörtüsü olmaz,  vay efendim irticayı hortlatacaklar ve sonuçta 28 Şubatlar şunlar bunlar... Yüzlerce binlerce genç kızımız okullarından oldular kimileri zar zor tamamlama şansına sahip oldu kimileri terk etmek zorunda kaldı. Bir kısmı da sonradan tamamlama şansını elde etti.

***

İşte bunlar yaşanırken protestolar ve gözaltılar ile kız evlatlarımız başörtüsü zulmüyle karşı karşıya kaldı. Hatta çalışanların birçoğu olayı şekil değiştirerek yani perukla aşmaya çalıştı vs. vs... Kimileri olaylarla ilgili olarak karakollara düştü kimileri hor görüldü ve kimileri de hakaretlere maruz kaldı. Bütün bunlar yaşandı ve bugün büyük bir çoğunluk bunları unutmuşçasına vurdumduymaz bir yaşama devam ediyor. Peki, dün mağdur olan kızlarımız idi… Bugün ise mağdur olan başörtü desem ne dersiniz? İşte sosyal medyada bir dostumun paylaştığı fotoğraf bana bunları hatırlattı ya size ne hatırlatır bilemiyorum ve yorumsuz olarak fotoğrafı aktarıyorum.

***

Bir başka mağduriyette sigaranın kapalı alanlarda yasaklanmasına rağmen denetimin yetersizliği ve birçok alanda içilmesinden öte nargileye bir yasaklamanın getirilmeyişi ve bu konuda Cumhurbaşkanı’nın gösterdiği titizliğin diğer yöneticiler tarafından çok da umursanmadığı yönündedir. Sanırım burada da bir mağduriyet var ama mağdur olan kim ona da siz karar verin.

***

Bir sitem de Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı ve de yöneticilerine… Elbette hizmet yapılırken aksamalar olur ama madem ki yeni kavşaklar alt ve üst geçitler yapılıyor buralardan etkilenen otobüs seferlerinin ve güzergâhlarının nasıl olacağı vatandaşlara da bildirilse de mağdur olmasalar. Bir de şu ATUS denilen sistemi biraz da düzenli çalıştırsak daha iyi olacak gibi…

6a03c9b9-b935-4f44-bfd6-e1b98442f51d.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.