1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Hani Hep Eleştirirdik, Şimdi Alkışlıyorum
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hani Hep Eleştirirdik, Şimdi Alkışlıyorum

A+A-

Biz gazeteciler genelde eleştiri yaparız ve bunda belki zaman zaman aşırıya da kaçarız. Şahsi görüşüm zaten gazetecinin asli görevi eleştirmektir. Görev yapanların hata ve eksiklerini görmek düzeltilmesine ve yanlış yapılmamasına katkıda bulunmaktır.

Eleştirilerimizi okuyanlar da “Kardeşim bu eleştirilerin yanında hiç mi doğrular yok. Hiç doğru iş yapılmıyor mu? Ha bir kere de alkışlasanız olmaz mı? diye de bizi eleştirenlere sesleniyor ve diyorum ki Selçuklu Belediyesi’ne kuvvetli bir alkış...

***

Bu alkışın sebebini açıklamadan hemen söyleyeyim. Elbette doğru işler de yapılıyor ve yapılacak da . Amma velakin doğruları yapmak zaten görev alanların yapması gereken değil mi? Onlar doğruyu yapacaklar biz yanlışları ve hataları göreceğiz. Doğrunun ötesinde örnek bir davranış sergilediler de biz alkışlamadık mı?

Selçuklu Belediyesi alkışı hak etti. Hem de kuvvetli bir alkış dedim TV’lerdeki programlardan esinlenerek… Sebebini hemen açıklayayım… Temizlik işleri konusunda yeni başlatılan bir uygulamayı duymuştum sonra da şahit oldum. Biz vatandaşları öyle bir eğitiyorlar ki ancak bu kadar olur. Yıllardır kentin her tarafından çöp bidonları vardır. Kova şeklinde kazan şeklinde yer altında yer üstünde konteyner şeklinde vs… Bu uygulamalar çoğunlukla görüntüyü kurtarmak ve kokuyu önlemeye yönelik değişik modellerdir. Ancak her nedense biz vatandaşlar çöpümüzü bidon ya da konteynere dökmek yerine çevresine döker ve daha kötü bir görüntü olmasını sağlarız.

***

Selçuklu Belediyesi şimdi kaldırımlarda olan bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak bir yana bizleri de temiz kullanma alışkanlığı kazanmaya zorluyor. Nasıl mı? Çöp konteynerlerini apartmanların ya da sitelerin uygun bölümlerine yerleştirerek. Böyle olunca görevliler konteyner çevresini temiz tutmak zorunda kalacaklar ve vatandaşlar da kendi sitelerinin bahçesini kirletmeyecekleri için ortalık pırıl pırıl olacak.

Selçuklu Belediyesi’ni alkışlarken, uygulamanın diğer belediyelerimize da örnek oluşturmasını temenni ediyor emeği geçenleri kutluyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.