1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. HAS Parti aday adaylarını tanıtıyor
HAS Parti aday adaylarını tanıtıyor

HAS Parti aday adaylarını tanıtıyor

Halkın Sesi Partisi (HAS PARTİ), Konya Milletvekili aday adaylarını tanıtmaya devam ediyor.

A+A-
HAS Parti'ye aday adaylığı başvurusunda bulunan iş adamı Muhammed Emin Argun, iş adamı Hilmi Yanmaz, iş adamı İbrahim Sarıoğlu ve iş adamı Ahmet Arıkoğlu HAS Parti'den Konya Milletvekili aday adaylıklarını düzenledikleri basın toplantısı ile açıkladı.  
 
Has Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Muhammed Emin Argun açıklamasında "Kararımda dünyamızın içinde bulunduğu durum etkili olmuştur. Dünyanın yaklaşık son üç yüz yılına damgasını vurmuş olan egemen küresel güç uygarlığı maalesef huzur ve barışı tesis edememiş, aksine savaş ve işgaller, soykırımlar, açlık, yoksulluk ve sefalet artışı yaşanmış, insanoğlunun gözyaşı kurumamıştır. 1 milyar 200 milyon insan açlık sınırının altında yaşamakta, yılda 10 milyon çocuk açlık veya kötü beslenme sonucu ölmektedir. Yeryüzünde insan hakları ihlalleri azalacağı yerde artmaktadır’dedi.
 
Argun açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Kısacası hedefimiz bu ülkeyi “Daru’s Selam” yani esenlik yurdu yapmak, mücadelemiz yeni ve adil bir dünya kurmak içindir. Yürekten inanıyorum ki, bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların eşit ve özgür yurttaşlar olduğu, adaletten pay aldığı, herkesin özgürlük içerisinde ve hakça paylaşıma sahip olduğu, millet egemenliğinin önündeki hukuki ve siyasi engellerin ortadan kalktığı yeni Türkiye’yi inşa edecek kadrolar HAS Parti kadrolarıdır. Bu kadrolarda yer almanın gururu ile milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.       
 
Has Parti Konya Millekvekili Aday Adayı İbrahim Sarıoğlu ise açıklamasında şunları kaydetti:
 
“Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un siyaset anlayışına getirmiş olduğu bütünleyici, yenilikçi, fark yaratan üslubunu benimsediğim, ayrıca milletin geleceğini ipotek altına aldıran, fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan ekonomi sistemini benimsemediğim için HAS Parti'den siyasete girmeyi kendime görev bildim. 12 Haziranda yapılacak genel seçimlerde sadece Türkiye'nin sorunları için değil, dünya gündeminin sorunlarına çözüm üretebilecek tek liderin Numan Kurtulmuş olduğuna inandığım için HAS Parti'den Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Konya’nın sorunları ve çözümlerini meclise taşımak için var gücümle mücadele etmek için tüm kamuoyu önünde söz veriyorum”    
 
"Siyaseti bir kavga, küfür, düşmanlık aracı olarak gören eski Türkiye siyaseti bitmiştir" diyen HAS Parti Konya Milletvekili Aday adayı Ahmet Arıkoğlu da şimdi siyasette yeni bir üslup, yeni bir argüman, yeni bir politik dil ve yeni bir konseptin yükseldiğini kaydetti. Arıkoğlu "Yükselen, halkın sesidir. Yükselen, Halkın Sesi Partisi'dir. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan halk oylaması ile artık yeni bir siyasi devir başlamıştır. Halkın bu değişim taleplerini iyi algılayamayan siyasi yapıların geleceği yoktur. Kurulduğu andan itibaren geniş yankı bulan HAS Parti, halkımızın gönlünde şimdiden karşılık bulmuştur. HAS Parti olarak, düzeneği önceden belirlenmiş, klişe kalıpların içerisinde olmayacağımızı herkesin bilmesi gerekir. Ben de Has Parti'den Konya miletvekili aday adalığımı açıklıyorum" dedi  
 
HAS Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Hilmi Yanmaz da şunları kaydetti:
 
“Siyasi geçmişi olan bir hayatım yok ama Avrupa'da sivil toplum kuruluşlarında görev aldım. Demagoji yerine hizmeti, kavga yerine dostluğu esas alan politika sloganım olacaktır. Hiçbir beklentim olmaksızın halka hizmet inancı ile yola çıktım. Genel başkanımız sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile beraber bu siyasi havayı teneffüs edebilmek ülkeme ve Konyamıza hizmet aşkı ile Has Parti'den aday adayı olduğumu açıklıyorum"   
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.