1. HABERLER

  2. Hastane Başmüdürleri Konya’da Buluştu
Hastane Başmüdürleri Konya’da Buluştu

Hastane Başmüdürleri Konya’da Buluştu

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Ulusal Üniversite Hastaneleri Başmüdürleri Eğitim ve İstişare Toplantısı” Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi. Programda, sağlık hizmetleri ve hastane işletmeciliğinin sorunları

A+A-

Rixos Otel’de düzenlenen toplantıya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Kudret Sabancı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhemşiresi Semra Yaşar ile 27 üniversite hastanesinden yaklaşık 60 başmüdür ve idari yönetici katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhemşiresi Semra Yaşar, Selçuk Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hakkında bilgi verdi.

Toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını dile getiren Başmüdür Kudret Sabancı, “Hastanelerin işlevlerini kusursuz olarak yerine getirebilmesinde idari personel ve başmüdürlere önemli roller düşüyor. Üniversite hastaneleri, diğer hastanelere göre çok daha fazla sorunla baş etmeye çalışıyor. 2004 yılında kamu ve özel hastane kalite puanlarına göre üniversite hastanemiz 94 puan aldı. Kazandığımız bu başarı mali sıkıntıların gölgesi altında kaldı. Devletimiz kangren haline gelen sorunları çözmüştür. Bu sorunu da çözeceğine inancımız tamdır” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise açılışta yaptığı konuşmada, “Ulusal Üniversite Hastaneleri Başmüdürleri Eğitim ve İstişare Toplantısı’nın Konya’da yapılmasından dolayı memnuniyetlerimi dile getirmek isterim. Üniversite hastanelerinin problemleri diğer hastanelerin sorunlarına göre daha karmaşık bir yapıda. Bu anlamda sorunların gündeme getirilmesi ve çözümün sağlanması adına bu tür toplantılar önemli. Toplantının üniversite hastaneleri adına hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, ilk oturuma geçildi. İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanı, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğr. Gör. Ali Özsoy tarafından “Üniversite Hastaneleriyle Sağlık Bakanlığı’na Bağlı 3. Basamak Eğitim Araştırma Hastanelerinin Son 3 Yıllık Verilerinin Mali Yönden Karşılaştırılması ve Analizi” konulu sunum gerçekleştirildi. Eğitim ve İstişare Toplantıları, 20 Eylül'de yapılacak kapanış toplantısı ile sona erecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.