1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Hastanelere doktor atanacak
Hastanelere doktor atanacak

Hastanelere doktor atanacak

Sağlık Bakanlığı, 25 Mayıs'ta, hastanelere uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına kura ile atama yapacak.

A+A-

Sağlık Bakanlığının atama kurasına ilişkin duyurusu, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Duyuruya göre, bakanlık ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına, 25 Mayıs 2011 tarihinde kura ile atama yapılacak. 
Atama, Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ilgili maddesi ile 15 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, ''Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik'' hükümlerine göre gerçekleştirilecek.
Kuraya, açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacılar, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlardan kuranın çekildiği tarih itibariyle (25 Mayıs 2011) devlet hizmet yükümlülüğünü tamamlamış olanlar, emekli tabip ve uzman tabipler, başvurabilecek.
Kuraya, 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar ise başvuramayacak.
Söz konusu kuraya başvuranlardan, kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanlar, en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerini kesecek.

KURA TAKVİMİ
Kura başvuruları, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak ve 3 Mayıs 2011 günü başlayıp, 13 Mayıs 2011 günü saat 18.00'de sona erecek.
Kuraya başvuran adaylar PBS'den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu en geç 20 Mayıs 2011 günü saat 18.00'e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğüne verecek.
İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri, 25 Mayıs 2011 günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.
Kura yeri ve saati http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek, kura sonuçları ise kuranın çekildiği gün aynı internet adresinden ilan edilecek. 

KARA HARP OKULU ÖĞRENCİ ALACAK
Öte yandan Kara Harp Okulu Kara Kuvvetleri Astsubapy Meslek Yüksek Okulu ve GATA Sağlık Astsubay ve Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alınacak.
Başvurular, 4 Nisan-6 Mayıs 2011 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr veya www.kho.edu.trinternet adreslerinde yer alan, çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.