1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Hayat Korkmayanların
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayat Korkmayanların

A+A-

Hayat ne garip değil mi? Dünyaya insan olarak geliyorsun aklında hiçbir fitne fesat yok iken yaşadığın ortam gezdiğin dost grubu ya da ailenin fertleri seni öyle bir yaşama sürüklüyor ki sen hiçbir şeyin farkına varmıyorsun. Bir sağ bir sol derken hayat seni öyle bir pisliğin içine düşürmüş ki sen boğazına kadar gömüldüğün yerin neresi olduğunu kimin yüzünden orada olduğunun farkında bile değilsindir. Çıkmak için yaptığın her hamle seni daha da pisliğin içine çekecek hiç bilmiyorsun. Sadece kendini oradan çıkarmak için tüm enerjini orada heba ediyorsun. Sonuç yine hüsran yine bitmiş tükenmiş bir ömür. İşte bu aldanmışlıktır, kandırılmışsındır.

***

Bazen dünyanın merkezinde sen varsın zannederek hayatın her alanını zapt etme hayali, çevrende ne kadar insan varsa onları ya da çevrende dönen birkaç güve kelebeği yapmaya çalışırsın ya da karşılıklı nemalandığını bit yapıp hayatını rahata eriştirmek için çalıştırırsın. Bu ben merkeziyetçi bir hayatın inşasıdır.

***

Bazen hayattan bihaber, çevrende yaşayan insanların söylediği pek çok cümle doğru diye tüm sözlerin doğru üzerine söylediğini düşünerek körü körüne bir iman kurarsın. O insanlar senin çobanındır, sen ise çobanın sürüsünde güdülen bir mahluksundur. Seni kullanır senin iyi niyetini suistimal eder, seni hep iyi niyetli olur gidersin! İşte bu cehalettir gömülür gidersin.

Yıllardır mücadele ediyoruz ama düşmana bir türlü galebe çalamıyoruz! Ya biz düşmanla kavga etmeyi bilmiyoruz ya da gölge ile dövüşmekten asıl düşmanı bir türlü karşımızda bulamıyoruz. Ülkenin mahremine girmiş muhteremleri, kalkışmadan sonra Allah'ın her günü bir yumruk savuruyoruz ama bir türlü tutturamıyoruz. Kahretsin biz ne kadar aciz bir milletiz böyle, bir FETÖ ile mücadelede de dahi galip gelemiyoruz!

***

Büyük bir mücadele istiyorsa gelin hep birlikte mücadele edelim, bağlantısı intisabı olan her kim varsa tutalım yakasından çıkaralım yargı karşısına. Eğer çıkaracağımız yerde de bunlar varsa gelin orayı da elekten geçirelim, biz birlikte olduğumuz da karşımızda Çin dayanabilmiş mi, karşımızda Yunan durabilmiş mi, İstanbul sokaklarını zapt eden İngiliz beş dakika kalabilmiş mi? Neden ayrı ayrı mücadele edip yekpare galibiyet bekliyoruz? Kim varsa topu gelsin biz buradayız.

***

Başbuğ Atatürk önderliğinde yapılan ilk hamle ne idi bir hatırlayın, Kuvay-ı Milliye'cileri bir araya getirmese sonu ne olurdu memleketimizin?

Korkma ey kahraman ırkım, mazinde seni yıldıracak çıkmadı. Topsuz tüfeksiz bıraktılar seni ama sindiremediler. Korkma çünkü Başbuğlar yetiştiren ırk sensin, kahraman aramak için masal masal gezmezsin, bir gözünü süzsen binlerce kahramanın bekler seni. Yeter ki iste galibiyeti, geç olmadan gelir bulur seni. Sen yeter ki korkma…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.