1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Hayvandan da Aşağıda
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayvandan da Aşağıda

A+A-

Benim anlayabildiğim şöyle: Baba yıllardır güvendiği hatta mehdi olduğuna biraz şüphe duysa da inandığı ve şeyhi olarak kabul ettiği kişinin henüz çocuk yaşta olan kızına kötü şeyler yaptığını öğreniyor… Ama ne kadar kötü bir şey yaptığını anlayamıyor ve olabilecek en kötü şeyi yaptığını düşünerek şeyhine çok fazla sinirleniyor. Şeyhine telefon ediyor, konuşarak bir çözüm bulmak anlaşmak üzere buluşmaya karar veriyorlar.

*

Kızına kötü bir şey yapan şeyhe kocasının kötü bir şey yapacağı ve hapse düşeceği korkusuyla, yoldayken anne jandarmayı arıyor.

*

Tarikatın önüne geldiklerinde jandarmanın geldiğini görüyorlar. Müritler de toplanmış ve şeyhimizi jandarmaya vermeyiz diye direniyorlar. Kız çocuğunun babası ile tarikat şeyhi arasında yüzleşme gerçekleştiğinde, kendine hakim olamayan baba, şeyhinin kafasına telefonla iki defa vuruyor ve jandarmaya rağmen çıkan arbedede baba iyi bir dayak yiyor.

*

Jandarma babayı ve şeyhi alıp karakola götürüyor. Karakolda ifade alınırken, şeyh ve yandaşları şikayetini geri alması için babaya 50 milyon TL para teklif ediyor. Güvendiği şeyhin, yaptığı alçaklığın cezasını çekmesini ve adaletin yerini bulmasını isteyen baba para teklifini kabul etmiyor.

*

Karakol komutanı tacizci şeyhi, ifadesini aldıktan sonra savcılığa sevk ediyor. Savcılık suçunu kabul eden şeyhi tutukluyor ve hapse atıyor.

*

Adaletin yerini bulmasını isteyen baba, şikayetini geri alması için yapılan teklifleri kabul etmeyince ölüm tehditleri başlıyor. Şeyhlerinin masum olduğuna kanan ve onun mehdi olduğunu sanan, zanneden müritlerden ölüm tehditleri geliyor bu sefer.

*

Devlet tacize uğrayan kız çocuğunun ailesine koruma polisi veriyor. Aile şu anda 6 polisin koruması altında…

*

Şimdi, yukarıdan aşağı sırayla şu sorulara cevap arayalım;

- Suçlanan kişiyi almaya gelen jandarma bu tarikatın sempatizanı olsaydı ne olurdu?

- Suçlanan kişinin ifadesini alan karakol komutanı bu tarikatın müritlerinden olsaydı ne olurdu?

- Suçunu kabul eden kişinin tutuklanmasın talep eden savcı bu tarikatın müritlerinden olsaydı ne olurdu?

- Suçlu kişiyi yargılayan mahkemedeki hakimler bu tarikatın müritlerinden olsaydı ne olurdu?

- Şikayetini geri çekmeyen babaya koruma polisi veren devlet bu tarikatın müritlerinin eline geçmiş olsaydı ne olurdu?

- Mağdur aileyi koruyan polisler bu tarikatın müritlerinden olsaydı ne olurdu?

- Bu yazıyı okuyanlar arasında bu tarikata sempati duyanlar ne düşünüyor?

*

Bu sorulara cevap vermek için çok şey bilmeye gerek yok! Hepimizin ve devletimizi yönetenlerin anlaması gereken küçük(!) bir kavram var.

*

Laiklik! Laiklik doğru anlaşılır ve doğru uygulanırsa böyle alçaklık ve rezaletlerin bizden uzak durmasını sağlar. Bir aşı gibi bizi ve devletimizi böyle pisliklerden korur. Böyle pislikleri din adamı zanneden ve kandırılan insanlarımızın da kandırılmasını önleyecek bir kalkan olur.

*

Önceki yazımızda ifade etmeye çalıştığımız; “İnsan olmadan Müslüman olunmaz, insan olmayan İslam’ı anlayamaz. İslam, anlayanı mahlukat seviyesinden alır ve eşref-i mahlukat seviyesinde insan olmaya taşır, anlamayan ise hayvanlardan da aşağıda kalır” gerçeğinin anlaşılmasına yardımcı olur laiklik...

*

Anlamak, anlaşmak ve anlaşılmak duası ile esenlikler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.