1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Hep Birlikte Türk Milletiyiz
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hep Birlikte Türk Milletiyiz

A+A-

Bizi oy için, siyasi çıkarlarınız için, etnik veya dini farklılıklarımız üzerinden bölmeye çalıştığınız yeter. Siz anlamak istemeseniz de biz hep birlikte Türk Milletiyiz. Seçimi geçim meselesi haline getiren kendine ve yandaşlarına menfaat sağlayan siyasi irade dersini aldı sanırım. Beklenen ve bütün siyasi ekollerin dilinde olan revizyon değişikliği buna işaret olsa gerek.

***

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: “Milli irade öyle bir nurdur ki; karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar yok olur.” 

Millet iradesini göstermiş mevcut iktidara İstanbul ili için artık dur demiştir. Bu millet iradesinin önümüzde ki günlerde yapılması muhtemel olan yeni bir seçimde tekrarlanacağından da kimsenin şüphesi olmasın. Mevcut iktidar siyaseten bitmiş, küllerinden yeni bir veya birkaç parti çıkması söylemleri başlamıştır. Dünyada ve ülkemiz de Akdeniz doğal kaynaklarının paylaşımı ve yönetimi konusun da patlak veren siyasi kriz her an kapımıza bir savaşı taşıma ihtimali varken ülke halkının sırf siyasi mücadele üzerine ayrıştırılması ne derece doğrudur.

***

İktidar partisi mensubu ve görevden alınmış eski başbakan Ahmet Davutoğlu seçim sonuçları değerlendirmesinde, “Seçim sonuçları, ittifak siyasetinin hem oy oranı hem de parti kimliği açısından, partimize zarar verdiğini ortaya koymuştur” derken bizler gazeteci aydınlar olarak ne okumalıyız…

***

Benim görüşüm önümüzdeki günlerde mevcut iktidarın yavaş yavaş eridiğini değil bir anda dağılışını göreceğiz. Milletin içine sinmeyen birçok olay beka adına bu millete dayatıldı. Milletin midesinin kaldırmayacağı olaylar meydana geldi. Devletin haber ajansında ve yandaş kanallarda eli kanlı terörist başının mektubunun okunması siyasi rant uğruna bu kadarına da pes dedirtti. Ve diyorum ki artık yeter. Bizi oy için, siyasi çıkarlarınız için, etnik veya dini farklılıklarımız üzerinden bölmeye çalışamayın. Siz anlamak istemezseniz de biz hep birlikte Türk Milletiyiz…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.