1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Hürriyet’i Kınıyorum-2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hürriyet’i Kınıyorum-2

A+A-
Mesele, vatanın bütünlüğü, milletin bekası meselesidir. Kirli bir savaşın sebep olduğu ölümleri durdurma meselesidir… Partileri aşan bir meseledir anlayana. Ne AK Parti ne MHP ne de CHP tek başına sorumlu veya kahraman ilan edilmeyecek kadar ciddi bir meseledir. Herhangi bir parti üzerinden tartışılacak kadar sığ bir mesele değildir meselemiz… Sırtını dış güçlere dayadığını itiraf eden HDP ise bu tartışmanın kırılma noktasıdır.. Kırılma noktasını ve kırılma sürecini anlamadan sonuçları bir partiye yükleyip kurtulma meselesi değildir.
*
Doğruluğu sorgulanmadan kabul ettiğimiz şeyler dogmadır. Biz Allah’ın varlığını ve birliğini sorgulamadan kabul ederiz, kitabımızı ve peygamber efendimizi de öyle... Bunlar bizim imanımızın temelidir. Bunlar dışında her kimin sözüne doğruluğunu sorgulamadan inanırsak, her kime gerçek amacını sorgulamadan tabi olursak, Allah muhafaza bizi cehennemin dibine götürecek şirkin kapısını kendi elimiz ile açmış oluruz.
*
Bugün, birbirine düşman Müslüman mezhepleri varsa, bu yukarıdaki uyarımın haklı ve yerinde olduğuna bir delildir. İslam düşmanları Müslümanları ancak ve ancak Müslüman görünerek aldatabilir. Bakınız Osmanlıyı içeriden parçalayan hareketleri yöneten casuslar… Bunların kahır çoğunluğu din alimi, şeyh, şıh, hoca, namazında niyazında kişiler olarak tanınmış ve kabul görmüşlerdir.
*
Bunları fark etmeyen insanlara, Kurtuluş Savaşı’nı başlatanlar için …emire itaat etmediler ve kafir oldular…fetvasını verenlerin sonradan gidip Vatikan’a sığındığını anlatmak zaman kaybı olmaz umarım… Kurtuluş Savaşımızdan rahatsız olanların ise bu sahte fermanlar üzerinden kahramanlarımızı hain, hainlerimizi kahraman gösterme çabasına hizmet etmeyi bırakın artık, kendinize gelin demek istiyorum.
*
Kurtuluş Savaşı ile kazanılan topraklar üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni hazmedemeyen İslam düşmanlarının aynı merkezden ama farklı kanallar üzerinden İslam için en çok şehidi veren Türk milletini, ümmetçi ve milliyetçi diye bölüp çarpıştıran, bununla yetinmeyip milliyetçileri Kürtler ile çarpıştıran ama Kürtlere de ümmetçilik adına destek veren ve bu çarpışmada oluşan boşluktan yararlanıp vatanı bölme süreci başlatanların planlarını görün artık…
*
Bu seçimin sorusu; 400 milletvekili isteyen parti, anayasamızda nasıl bir değişiklik yapacak ki terör örgütü askerimize, polisimize pusu kurmayı, onları öldürmeyi, ülkenin güvenliğini tehdit etmeyi bıraksın? Yoksa, bir zamanlar gündeme gelip sonra unutulan “yeter artık verin de kurtulalım” dedirtmek için uygulanan senaryonun devamı mı sahneleniyor?
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.