1. YAZARLAR

  2. Halime Doğru

  3. Hüzün Çiçeğim
Halime Doğru

Halime Doğru

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hüzün Çiçeğim

A+A-

Bir hüznü daha kaldırabilir mi acaba?

Bu yorgun, biçare hasta yüreğim.

Bir elveda daha kaldırır mı acaba?

Kaç kez daha aynı yerden yara alabilir, kaç kez daha kırılabilir, aynı parçalar tekrar, tekrar kırılır ki...

***

Artık kalbim demiyorum yüreğimde demiyorum, gülümsüyorum ve hüzün çiçeğim diyorum.

Neden mi?  

O kadar acı çekti o kadar kahroldu ki atmasa dursa çok haklı sebepleri var. 

Benim hüzün çiçeğimin... Ahh hüzün çiçeğim ben bile o kadar çok haksızlık ettim ki sana, kendi kendimi suçlayarak defalarca aynı soruları beynimde sorgularken, seni nasıl üzdüğümü  seni nasıl kırdığımı seni yorduğumu, hatta senin harap olduğunun farkında bile değildim biliyor musun?

Hüzün çiçeğim kalbim... Senden ne kadar af dilesem beni af etmeyeceğini bile bile affet diyorum. Bir daha olmaz demiyorum, diyemiyorum. Sadece ve sadece affet diyorum. Biliyorum sende yoruldun, sıkıldın aynı şeylerden inan bende bi o kadar yorgunum, beni de anla hüzün çiçeğim...

***

Ben de çok yorgunum, ben de bedbahtım, ben de çaresizim tıpkı senin gibi açacağım günü bekliyorum. Beklemek, umut etmek ayıp değil. Değil mi hüzün çiçeğim. Yine kızmıyorsun bana yine neyin peşinde hangi serüvene girecek hangi hülyalarda dolanacak demiyorsun değil mi?

Deme hüzün çiçeğim deme...

***

Ben seni yaşatmak senin atışlarını duymak için yaşıyorum. İşte diyorum seni kırmamak için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

Seni tekrar yeşertip tekrar güzellikler diyarında gezdireceğim. Yeter ki sen durma çalış sesini duyayım tık tık at, pes etme çalışmaktan kalbim, yüreğim benim hüzün çiçeğim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar