1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Huzur şehri mazide kaldı
Huzur şehri mazide kaldı

Huzur şehri mazide kaldı

Saadet Partisi İl Başkanı Hüseyin Saydam, Konya’da artan adli vakalara dikkat çekerek, “Konya üçüncü sayfa haberi diyeceğimiz gasp, cinayet, yaralama, hırsızlık gibi haberlerle çok defa gündeme geliyor” dedi.

A+A-

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Şubat ayı İl Divan Toplantısı, çevrim içi olarak gerçekleştirdi. Toplantıya Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, İl Müfettişi Ali Mücevher, İl Başkanı Hüseyin Saydam, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları Üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Saydam; Konya’da artan adli vakalara dikkat çekti. Saydam, “Konya’nın üçüncü sayfa haberi diyeceğimiz gasp, cinayet, yaralama, hırsızlık gibi haberlerle de çok defa gündeme geliyor. Şehrimizin ismiyle birlikte anılmaması gereken birçok haberle gündeme gelmesi bizi derinden yaralıyor. Bu şehir böyle bir şehir değildi. Bu şehir Türkiye'nin hatta dünyanın en huzurlu şehirlerinden biriydi. Ne hale geldi. Şehrin huzurundan yerel yönetim sorumlu olmamasına rağmen, o dönem merkezi iktidar bizimle aynı görüşte olmamasına rağmen, -yerel bir yönetici şehrin güvenliğinden huzurundan birinci derecede sorumlu değil, yani buranın valisi var, kaymakamı var, emniyet müdürü, emniyet teşkilatı var onlar sorumlu bu işten- yerel yönetimler olarak bizim attığımız adımlar, şehirde yaptığımız çalışmalar, önce ahlak ve maneviyat odaklı ortaya koyduğumuz çalışmaların neticesinde şehrimiz Konya, o gün itibariyle Türkiye'nin en huzurlu şehirlerinden bir tanesi haline gelmişti. Bu kesinlikle o günkü merkezi iktidarın başarısı değil, bizim yerel yönetimlerde ortaya koyduğumuz veya toplumun gidişatına yönelik ortaya koyduğumuz icraatların bir neticesiydi. Ama şu an için şehrimiz daha çok üçüncü sayfa haberleriyle, huzursuzlukla veya bizim tasvip etmeyeceğimiz mütedeyyin insanların çoğunlukla yaşadığı, bugünkü iktidarın kendi tanımıyla muhafazakar insanların çoğunlukla yaşadığı bir şehirde bu şekilde anılmak gerçekten hepimizi üzüyor, yaralıyor” diye konuştu.

Konya ne zaman

markalıktan düştü

Konya’nın her zaman marka olduğunu dile getiren Saydam; “Ne zaman markalıktan düştü bilmiyorum. İkincisi de hangi konuda marka olarak anılacak? Endişemizde bu.  Biraz önce ifade ettiğimiz 3. sayfa haberleri ile hatırlanacak bir şehir olacaksa bu konuda marka haline gelecekse vay halimize. Halbuki biz bu şehrin tarımıyla, sanayisiyle anılması gereken, huzuruyla veya bütün Türkiye’ye bütün insanlığa örnek olacak şekilde iyiliklerin, güzelliklerin, huzurun yaşandığı bir şehir olarak anılmayı biz arzu ediyoruz. Ha biz Saadet Partisi olarak bunu yine temin edebiliriz yine bunu sağlayabiliriz ancak öncelikle vatandaşlarımızdan, halkımızdan bu yönde bir tercihte bulunmalarını istiyoruz” dedi. (Konya’nın Sesi)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.