Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Huzurevi

A+A-

“Dört erkek kardeştik,
Allah rahmet etsin biri ebediyette...
Üç eşkıya büyüttün,
Sen ne büyük insanmışsın be anne.
Huzur evini ziyaret ettik bu gün gençlerle.
Hepsi senmişsin gibi geldi.
Hepsi sen gibi tuttu ellerimizden ‘dua’ etti anne.
Rahattı yerleri,
Mutlulardı sanki,
Yine de,
Sen bizi çocuk yuvasına mı verdin ki,
Biz seni huzur evine verelim;
Vermedin,
Bizde vermedik seni anne.
İnan toprağa vermek bile hala ne acı.
Soruyorum anne;
Huzur evinde ki anneler,
Çocuklarını çocuk yuvasına mı vermiş..."

___şairşizofren __tankutalp ___

 

Yöneticilerinden biri bulunduğum Ülkücü İşçiler Derneği (ÜİD) Konya Şubesi olarak, huzur evi ziyaretinde bulunup orada kalmakta olan annelerimizin, amcalarımızın hayır duasını aldık.  Sohbet ettik, çaylarını içtik, derdi olanı dinledik. Gördük ki her şey mükemmel. Çalışanlar durumun hassaslığının farkında ve işleri maalesef çok zor. Kalan sakinlerin yüzde 65’inin yatalak olduğunu öğrendik. Allah devletimize zeval vermesin. İnanın çok zor. Girişten itibaren bizi karşılayıp ilgilenen hemen hemen bütün huzur evi sakinleri ile hiç ayrım yapmadan görüştüren; Müdür Yardımcısı Sayın Metin Üstündağ’a teşekkürlerimi sunmadan edemeyeceğim. Yıllardır Konya’da huzur evi ziyaretinde gerek şahsım gerekse grup olarak bulundum. Diyebilirim ki, huzur evi şu an altın yıllarını yaşıyor.

***

Eski zamanlarında kötü personel, pis ortam, gösterilmeyen sakinler gibi birçok olayı haber yapmıştık. Şimdi de iyi olanı anlatma zamanı diye düşünüyorum. Öyle bir hale gelmiş ki, neredeyse orada ihtiyarlığımı geçirmeyi dileyeceğim. Demek ki neymiş istenince yapılabiliyormuş. İşini hakkıyla yapan bütün huzur evi personelinden Allah razı olsun. Çünkü orada çalışmanın diğer işlerden artı bir bonusu var. Diğer her hangi bir işte çalışan mesaisini doldurur ücretini alır ama huzur evinde çalışan işinin karşılığında aldığı paranın yanında bir de hizmetini gördüğü yaşlının duasını aldı mı iş tamam. Gerçi tersi durumda da beddua var… Sohbet ettiğimiz annelerimizin içinde evlatlarının bakmadığı, kimi kimsesi olmayıp da devletin farklı birimlerinin iştirakini sağladığı ve kendi isteği ile kalanlarda vardı. Yemeğini dışarıda yiyenler, istediği gibi gezmeye gidenler, resim kursu, bilgisayar odası, kantin, aklınıza ne gelirse mevcut yok yok, yasak yok.

***

Koridorlar tertemiz bir tane çöp yok, denemek için yere selpak attım,arkamı döndüm hemen süpürüldü. Süpürenden çıt yok. Ben olsam derdim, ‘beyefendi 5 metre ilerinizde çöp kutusu var oraya atın lütfen.’ Çalışan demedi dememesi de gerekliydi ve o bunu biliyordu. Gittim helalleştim.‘Kardeşim seni denedim bakalım ne diyeceksin.’ ‘Bir şey demem abi işimiz bu, burada kalan yaşlılarımızın çoğunun durumu belli. Yukarıda Allah var. Bana dua lazım beddua değil’ diye cevapladı. Çok mutlu oldum. Bilinçli yönetim bilinçli personel... Allah önce devletimize zeval vermesin, sonrasında da bilinçli, işini layıkıyla yapan yöneticilerin sayısını arttırsın…

 

tankutalp-foto.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.