1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. İmparator Aykut Kocaman
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İmparator Aykut Kocaman

A+A-

- Dünyanın en iyi teknik direktörü değildir belki ama benim gözümde ondan daha iyi bir teknik direktörde yoktur… 10 Üzerinden 11 veriyorum bu adam gibi adama. KONYASPOR RUHUNU oluşturan İMPARATORDUR O.

- Hiçbir zaman kolayı seçmedi, hiçbir zaman yıldızlar alın bana derdine düşmedi. Başarının anahtarını yıldızlarda görmedi,  Hep takım oyununu seçti takım içinden yıldızlar çıkarmaya çalıştı. Elindeki oyuncuların hepsine değer verdi. Onların hepsine birer yıldız muamelesi yaparak onlara babalık yapan bir İMPARATORDUR O.

- Kaybettiği hiçbir maçtan sonra ağlamadı. Başkaları gibi suçu sağa sola atmadı. Kazandığı zamanda abartılı sevinip rakiplerine saygısızlık etmedi. Bütün duyguları içinde yaşayan bir İMPARATORDUR O.

- Ümidimizi kaybettiğimiz zamanlarda her zaman dimdik güçlü inançlı durdu. Sisteminden hiçbir zaman ödün vermedi.  Çünkü karakterin, sadakatin, çalışmanın azmin, inancın tanımı  İMPARATORDUR O.

- Futboldan, çok şeyi anladığını söyleyen insanları, yıllarca futbol ahkâmı kesenleri, televizyonlardan kuzu kuzu dinledik. İmparatorumuzu gördükten sonra gördüm ki hiçbir şey bilmiyorlarmış. Çok golcünün sahada olmasıyla çok golün atılmayacağını, sahada yıldız olmadan da maç kazanılacağını, Futbolda ‘takım oyununu’ Bize öğreten bir İMPARATORDUR O.

- Konuştuğu her sözün, her kelimenin içinde futbolun gerçeklerini anlatan özel sözlerin sahibi bir İMPARATORDUR O. Konuşurken dinleten, dinlerken, düşündüren bir İMPARATORDUR O.

- Ülkemizde çok büyük hocalar gördük ve izledik ama AYKUT KOCAMAN gibi başka bir karakter yok. O komutan başınızdaysa, asla umutsuzluğa düşmesiniz. Ondan 1 tane var. Ne mutlu ki;  o 1 tane de KONYASPORUMUZDA.  Tüm övgüleri hak eden İMPARATORDUR O.

UNUTMAYALIMKİ;  KARAKTER SAHİBİ BİR İNSAN NE İSTEDİĞİNİ BİLEN,  DUYGULARINA BOYUN EĞMEYEN, SAĞLAM PRENSİPLERLE HAREKET EDEN İNSANDIR.

İŞTE O AYKUT KOCAMANDIR.

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN İMPARATOR.

Önceki ve Sonraki Yazılar