1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. İnşaat fuarı beklentileri karşıladı
İnşaat fuarı beklentileri karşıladı

İnşaat fuarı beklentileri karşıladı

TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından 25-28 Nisan tarihleri arasında organize edilen Konya Gayrimenkul, Konya İnşaat, Konya Kent ve Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı geçtiğimiz Pazar günü sona erdi

A+A-

TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından 25-28 Nisan tarihleri arasında organize edilen Konya Gayrimenkul, Konya İnşaat, Konya Kent ve Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı geçtiğimiz Pazar günü sona erdi. 4 farklı sektörü tek çatı altında birleştiren fuarda onlarca firma stant açarak, ürünlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere sergileme fırsatı buldular.

 Mehmet Ali Eskipostalcı

satopark-yukseliyor-001.jpg

 ŞATOPARK YÜKSELİYOR

Konya Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı ve Şaban Topal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Topal, fuardaki stantlarına ziyarete gelen misafirlerine projelerini anlattı. Fuarın ekonomiye sunduğu katkıdan bahseden Topal, ileriki yıllarda da gerçekleşecek fuarlara tüm firmaların katılması gerektiğini ifade etti. Kooperatif projesinden de söz eden Topal, “Şatopark projemizde 35 bin lira peşin ve ayda 2 bin lira taksitle 84 ayda peyderpey teslim olacak binalarımız var. Projemizde 3+1 ve 2+1 seçeneklerimiz bulunuyor. Projemiz Fetih Caddesi’ne cephe yaklaşık 100 metre içerde yer alıyor” dedi.

komut-isbirliginde.jpg

KOMÜT İŞBİRLİĞİNDE

İnşaat fuarında üstlendiği misyonla başarılı bir çalışma gerçekleştiren Konya Müteahhitler Birliği Derneği (KOMÜT), fuar giriş alanındaki standıyla işbirliği görevini başarıyla yerine getirdi. KOMÜT Başkan Yardımcısı ve DERSİAD Konya Şube Başkanı Musa Özkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri fuarda yer alan stantları tek tek ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Fuarı değerlendiren Özkan, “İnşaat fuarı bu sene de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bu tür fuarların şehrimize ve ülkemize büyük kazanç sağlayacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

konjene-yogun-ilgi.jpg

KONJEN’e YOĞUN İLGİ

Konya’nın enerji sektöründeki güçlü markaları arasında yer alan KONJEN, fuarda sergilediği jeneratörleri ile tüm dikkatleri üzerine çekti. KONJEN Kurucusu Durmuş Çiçek, Satış Müdürü Erdoğan Ay ve Satış Temsilcisi Mehmet Sandık, stantlarına gelen misafirleriyle yakından ilgilendiler. Firmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Çiçek, “2001 yılında firmamızı Anadolu Zafer Sanayi’nde kurduk. İlk önceleri sadece Aksa Jeneratör Konya-Karaman Bölge Bayisi olarak başladığımız ticaret hayatımıza şu anda 450 metrekare işyerimizde tüm İç Anadolu’ya hizmet vererek devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

projeleri-cok-begenildi.jpg

PROJELERİ ÇOK BEĞENİLDİ

Fuarın en dikkat çeken alanlarından birisi de Ali Dilek İnşaat’ın standı oldu. Şık konseptiyle fuara gelen ziyaretçilerden tam not alan Ali Dilek İnşaat, 4 gün boyunca projelerini tanıtma fırsatı buldu. Ali Dilek İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dilek, “Kurulduğumuz günden bu yana, sahip olduğumuz yapılanma sayesinde sadece inşaat teknolojisindeki hızlı değişimlere, sektörel hareketliliğe ve mevzuat değişikliklerine hızla uyum sağlamakla kalmıyor, dinamizmimizi ürettiğimiz projelere de yansıtıyoruz. Projelerimiz Dilek Palace ve Dilek Garden’i fuarda misafirlerimize tanıttık. Gösterilen ilgiye teşekkür ederiz” diye konuştu.

fiattan-yilin-firsati.jpg

FIAT’TAN YILIN FIRSATI

Otomobil sektörünün güçlü markaları arasında yer alan FIAT da inşaat fuarında yer alarak araçlarını tanıtma fırsatı buldu. FIAT’ın Egea, Doblo ve Fullback modellerini sergileme fırsatı bulduklarını söyleyen Koyuncu FIAT Otomobil Satış Danışmanı Gülden Özpınar, “Fuarda Egea dizel full modelimizi 89 bin 900 liradan satışa sunduk. 4 gün boyunca devam eden fuarda misafirlerimiz araçlarımıza büyük ilgi gösterdi. Önemli bağlantılar yaptık. Gösterilen ilgi için teşekkür ederiz” diye konuştu.

mercedesten-yeni-otobus.jpg

MERCEDES’TEN YENİ OTOBÜS

Fuardaki standında 2019 model Conecto Körüklü CNG model otobüsünü tanıtan Mercedes, ziyaretçilerden tam not aldı. Mercedes Benz İç Anadolu Bölge Sorumlusu Adnan Gündüz, Bayraktarlar Merkon Otobüs Satış Müdürü Cezmi Ağırtaş ve Kamyon Satış Müdürü Serdar Üçyıldız, otobüs tanıtımı hakkında özel bilgiler verdiler. Mercedes Benz İç Anadolu Bölge Sorumlusu Adnan Gündüz, “Otobüsümüz yerli ve Türkiye’de üretiliyor. Birçok belediye tarafından tercih edildi. Yatırım maliyeti yüksek olsa bile kısa sürede kendisini amorti edebiliyor. 35 koltuklu otobüsümüzün toplam yolcu kapasitesi ise 145” dedi.

simidceye-tam-not.jpg

SİMİDÇE’YE TAM NOT

İnşaat fuarını gezmek ve yenilikleri yerinde takip etmek için Türkiye’nin pek çok ilinden Konya’ya gelen misafirler, günün yorgunluğunu ise fuar yürüyüş alanı içerisinde yer alan Simidçe Kafe’de attı. ZKC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Coşar, tarım ve makine fuarlarının ardından inşaat fuarında da yer aldıklarını söyleyerek, fuarda kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade etti. Coşar, “Simidçe kafemizde sıcak ve soğuk içeceklerimizle beraber sade simit, tereyağlı simit, içli simit, poğaça çeşitleri, kruvasan, sandviç çeşitleri, su böreği, dilim pasta ve pizzamızla 4 gün boyunca misafirlerimize hizmet etmekten mutluluk duyduk” dedi.

turkjenden-kesintisiz-enerji.jpg

TÜRKJEN’DEN KESİNTİSİZ ENERJİ

 Enerji sektörünün güçlü isimleri arasında yer alan Türkjen Jeneratör, 4 gün boyunca devam eden inşaat fuarında jeneratörlerini sergileme fırsatı buldu. Türkjen Jeneratör Genel Müdürü Murat Mısır, KJ Power Jeneratör Bayi Satış Müdürü Davut Tural ve KJ Power Jeneratör Bölge Satış Sorumlusu Haluk Odabaş, stantlarına gelen katılımcılarla jeneratörler hakkında bilgi verdiler. Türkjen Jeneratör Genel Müdürü Murat Mısır, kendi alanlarında profesyonel ekipleriyle kesintisiz enerji için hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek, “KJ Jeneratör’ün çatısı altında yer alan son teknolojik ürünleri firmamız güvencesiyle Konya, Karaman ve Aksaray’daki müşterilerimize sunmaktayız” dedi.

450’den-fazla-konut-urettik.jpg

450’DEN FAZLA KONUT ÜRETTİK

Fuarın gözde stantlarından bir tanesi de Vizyon İnşaat oldu. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Çınar, fuarda yer almaktan memnun olduklarını dile getirerek, “12 senedir inşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. 2007 yılından bu yana 450’den fazla konut üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi 2 projemiz birden devam ediyor. Tekke Ömer Halisdemir

Caddesi’nde Vizyonkent projemiz var. 180 daire ve 20 işyerinden oluşuyor. Kovanağzı Gazze Caddesi’nde ise 160 dairelik Enfeskent projemizin yapımını tüm hızımızla sürdürüyoruz” diye konuştu.

atabeyi-fuara-renk-katti-001.jpg

 ATABEYİ FUARA RENK KATTI

Konya’da villa denilince akla gelen ilk firmalardan olan Atabeyi Grup, devasa standıyla inşaat fuarına renk kattı.  Atabeyi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koçak, “Heyecanımız, girişimci ruhumuz, kalite anlayışımız; hayata, doğaya ve insana olan saygımızla 2005 yılında kurduğumuzAtabeyi Grup, inşaat, reklam, iç mimari, dekorasyon, 3d duvar alanlarında değer katan projeler üreterek, inançla ve azimle yoluna devam ediyor.Ar-ge çalışmalarına yaptığımız yeni yatırımlarla, tasarım ve mühendislikte getirdiğimiz yeniliklerle, alanında ihtisaslaşmış kadromuzla örnek projeler ve müşterilerimize değer katan ürünler sunmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

ahsapta-39-yillik-tecrube.jpg

 AHŞAPTA 39 YILLIK TECRÜBE

Çınar Ahşap Sahibi Hasan Çınar, Konya Gayrimenkul, Konya İnşaat, Konya Kent ve Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı’nda yer almaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Fuarda ürünlerini tanıtma fırsatı bulduklarını dile getiren Çınar, “1980 yılından bu yana Çınar Dekorasyon olarak yurt içi ve yurt dışında tarihi bina, konak ve yalıların iç-dış restorasyon ve dekorasyon uygulamaları ile buna ilave olarak otel, disko, bar, restoran, kafe, deniz üzeri iskelesi ve ofis tasarımları yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

konmaket’e-buyuk-ilgi.jpg

KONMAKET’E BÜYÜK İLGİ

Konmaket, fuardaki maketleri ile büyük beğeni topladı. Konmaket Mimari-Endüstriyel ve Diorama Maket Kurucusu Ahmet Eskici, sektörde 10 yıldır hizmet verdiklerini söyleyerek, “En yeni makine ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak ilkesiyle yola çıkan Konmaket, geçen 9 yıllık süreçte Konya’nın ve İç Anadolu’nun en büyük ‘Mimari ve Endsütriyel Maket’ firması olmayı başardı” diye konuştu.

32-yildir-faaliyet-gosteriyoruz.jpg

32 YILDIR FAALİYET GÖSTERİYORUZ

Reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren Gülmenak Reklam, Türkiye geneli birçok fuara katılarak kendini tanıtma fırsatı buluyor. Gülmenak Reklam Sahipleri AdemAkçapınar ve Mustafa Akçapınar, sektörde 32 yıldır faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, “Değişim ve teknolojileri yakından takip eden firmamız, AR-GE çalışmalarına önem vermektedir. Açık hava reklamlarında hep ilklere imza atan firmamız, makina parkuru olarak ihtiyaca cevap verecek şekilde imalat ve montaj aşamasında da dışarıya bağımlı olmadan müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Türkiye geneli fuarlara katılarak hem sektörümüzü yakından takip ediyoruz hem de markamızın tanıtımını gerçekleştiriyoruz” diye konuştular.

odalar-da-fuara-katildi-(2).jpg

odalar-da-fuara-katildi.jpg

ODALAR DA FUARA KATILDI

Konya Sıhhi Tesisat ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Konya Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası da fuara katılım sağladılar. Konya Sıhhi Tesisat ve Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ünlügül ve Konya Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt, fuarların şehir ekonomisine katkı sağladığını ifade ederek, stantlarını ziyarete gelen misafirlerine teşekkür ettiler.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.