1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. İran Kimden Yana?
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İran Kimden Yana?

A+A-
 
Görülen o ki emperyalist ülkeler bir İslam beldesine girmişse yanı başında yardımcı olarak İran’ı bulmaktadırlar. Adı İran İslam Cumhuriyeti olan bu devletin; nasıl bir İslam devleti olduğunu iyi görmek lazımdır. İslam’la tanıştığından bu yana hiçbir İslam dışı devletle harp etmeyen, tüm savaşlarını içinde fitne çıkardığı İslam devletleriyle yapan bu devleti iyi etüt etmek gerekir. Söylemlerinde sanki ABD ve İsrail’e karşı ağır söylemleri olan, onlara Şeytan bile diyebilen bugünkü İran; bu güçlerin desteğini alarak önce Irak’a savaş açmıştır. Sonunda ABD’nin desteğiyle, Irak fiilen bölünmüş ve İran yanlısı Maliki bu ülkenin başına getirilmiştir. Sonuçta bu ülkenin yönetimi İran politikalarının paraleline gelmiştir. ABD’nin yardımlarıyla Irak’ı fiilen yönetme, İran’ın iştahını kabartmış, yine ABD ve İsrail’in desteğiyle bu sefer de Yemen’e saldırmış, oranın yönetimini de devirerek, kendi yandaşı bir yönetim de Yemen’de oluşturmuştur. Şimdi de komşumuz Suriye de Rusya ile beraber olmuş güya Esed’e destek vermek bahanesiyle oradaki suni Müslümanlarla kıyasıya savaşmakta suni kanı dökmektedir. Görüldüğü gibi İran; Suriye’de de emperyalist Rusya’nın yanında yer almaktadır. Yukarıdaki tespitlerde bulunduktan sonra bu İran’ın nasıl bir İslam devleti olduğunu şapkamızı önümüze koyarak düşünme zamanımız gelmiş olmalıdır. Türkiye içerisinde birçok insan hâlâ İran’ı bir İslam Devleti görmektedir. Asrı Saadetten başlayarak, Hz. Ali’nin Hilafet dönemi de dâhil olmak üzere hangi İslam devleti Hıristiyan ve Yahudi güçlerini arkasına alarak bir İslam beldesine karşı savaşmıştır.
***
 
İran; tarihinde hiçbir gayri İslami devletle savaşmamış, işi gücü İslam beldelerinde fitne çıkarmak olmuştur. Hal böyle iken bu devlet nasıl İslam devleti oluyor? İran’ın dış politikaları bizim paralel yapılanmaya çok benzemektedir. Paralel yapılanma güya her olayın arkasında İran’ı aramaktadır. Hâlbuki kendisi ABD ve İsrail’in uşaklığını yapmakta, İran ise yukarda anlatmaya çalıştığım örneklerde de görülebileceği gibi sonuçta ABD başta olmak üzere emperyalist devletlerin değirmenlerine su taşımaktadır. Nerede bir İslam beldesinde kan akıtılıyorsa zalimlerin yanında İran’ı da görmek mümkündür. Paralel yapılanma Filistin meselesinde İsrail’in yanındadır. İran da Irak da ABD’nin, Suriye de Rusya’nın yanındadır. Görülüyor ki bunların aslında yok birbirlerinden farkı… İkisi de gâvurdan yana… İran mensubu bulunduğu Şia mezhebi görüşünü, Suni Müslümanların yoğunlukta bulunduğu ülkelere değişik isimler altında ihraç etmekte, oralarda fitne çıkarmaya çalışmaktadırlar. Ülkemizde bu fitnenin adı Selefiye mezhebi adı altında yapılmaktadır. Selefi görüşü yaymanın finansmanı Almanya tarafından yapılmaktadır.
***
 
Paralel yapılanmayı ABD, Selefi görüşü Almanya desteklemektedir. Herhalde bu emperyalistlerin Türkiye için hayırlı bir iş yapacakları düşünülemez. Müslüman uyanık olmak durumundadır. Hele fitnenin mantar biter gibi bittiği ve enflasyonunun yaşandığı günümüzde daha da uyanık olmak zorundadır. Fitnenin patlama yaptığı dönemlerde her Müslüman’a düşen görev Sünnete daha fazla sarılmak olmalıdır. Selefi görüşün pompaladığı “sünnetsizlik” görüşüne inat Rasülün (sav) kaybolmuş sünnetleri bile ihya edilmelidir. İlk ihya edilecek sünnet “Müslümanlar birbirine kenetlenmiş, bir binanın tuğlaları gibidir.” Sünneti olmalıdır. Müslümanlar aralarındaki ufak tefek farklılıkları kaşımak yerine birbirlerine kenetlenmelidirler. Müslüman Kürtler, Türkler, Araplar, Acemler her kim varsa İslam şemsiyesi altında toplanmalıdırlar. Emperyalistlere yem olmamanın tek yolu budur. ABD’de siyah beyaz, Avrupa’da Fransız İngiliz vs. hangi etnik gurup varsa; hepsi hangi ırktan olduğuna bakmaksızın, Müslümanların üzerine çullanmaktadırlar. O zaman Müslümanların Kürt, Türk, Acem, Arap gibi ayırımlara girmesi aptallıktır. Devir uyanık olma dönemidir. Haberiniz olsun…
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.