1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. İş Dünyasından Birlik Mesajı
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

İş Dünyasından Birlik Mesajı

A+A-

İstanbul ve Kayseri’deki terör saldırılarında gencecik polislerimizle askerlerimizin şehit edilmesi hepimizin canını acıtırken, üzüntü ve keder içindeyiz. Şehitlerimizden dolayı başımız sağ olsun. Hemen hemen bütün şehirlerimizde terör kınanırken, ortak tepkilerimizi de dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Bu tepkilerden biriside Konya iş dünyasının ortak tepkisidir. İş dünyasının ortak tepkisi anlamlı tepkilerden birisidir. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Kayseri’de meydana gelen hain terör saldırısını ortak bildiri ile kınadı. Ortak bildiride, yapılan saldırıların hiç kimseyi Büyük Türkiye hedefinden saptırmayacağı vurgulandı. Bildiriyi özetlersek; “Öncelikle Konya iş dünyası olarak başta Kayseri olmak üzere ülkemizin tamamını hedef alan terör saldırılarını ve bunların arkasındaki tüm işbirlikçilerini lanetliyoruz. Bundan önceki olaylar ve 15 Temmuz ihaneti ve bombalı eylemlerle devam eden karanlık yapıların Türkiye’yi dizayn etme girişimleri, hiçbirimizi Büyük Türkiye hedefinden saptıramadı, saptıramayacak. Çok iyi biliyoruz ki; adına ister PKK, ister DEAŞ, DHKPC, FETÖ deyin hepsi birdir, bir yerden idare edilmektedir ve tek hedefleri devletimizdir” denildi.

***

Ortak bildirinin devamında ise şu görüşlere yer verildi: “Ancak onca karanlık eyleme rağmen; korkmayacağız, sinmeyeceğiz, susmayacağız. Her olaydan sonra Konya iş dünyası olarak gür sesle teröre karşı durduğumuzu ve devletimizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Sabırla, metanetle, ancak net bir kararlılıkla bu mücadelenin her boyutta sonuna kadar sürdürülmesi konusunda iş dünyası olarak devletimizin arkasındayız. Terörün kökü kazınana, ülkede kalıcı istikrar sağlanana kadar bu mücadele zaafa uğratılmadan sürdürülmelidir. Askerimize, polisimize sivil vatandaşımıza; kadın, çocuk ayırt etmeden her türlü adiliği yaparak bu ülkenin birlikte yaşama azmini kıracaklarını düşünenlere karşı daha fazla kenetleneceğiz. Birlikte nefes alıp gerekirse bin yıl önce yurt edindiğimiz bu topraklarda hep birlikte şahadete ereceğiz. Ama asla teslim olmayacağız. Yapılan saldırılar ülkemizin bölgesindeki etkinliğini kırmak, ekonomik olarak zayıflatmak amacındadır. Farkındayız. Bu oyuna karşı durmak için; daha çok çalışıp, daha çok üretip, daha güçlü olacağız. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi milli seferberlik ruhuyla; ülkemizin güçlenmesi ve İslam coğrafyasının barışa ve huzura ermesi için sorumlulukla ve kararlılıkla hareket edeceğiz. Allah vatan için, millet için korkusuzca, kahramanca terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizi muzaffer eylesin. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet tüm milletimize başsağlığı ve sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Hazreti Pirin 743. vuslat yıldönümünde, Konya’dan tüm dünyaya barış, sevgi ve hoşgörü mesajını daha bir gür sesle vereceğiz.”

***

Ülkemiz üzerinde oynanan her türlü oyun karşısında bir dik duruş sergileyen ve daha çok çalışıp, daha çok üretip, daha çok güçlü olacağız mesajına veren iş dünyasının ortak tepkisine şehrimiz ve şahsım olarak katılıyor ve destekliyoruz. Bu yıl Hz. Mevlana’nın 743. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri’nin mesajı olan BİRLİK VAKTİ bu yönde anlamlı ve yerinde bir mesajdır.

Hz. Mevlana;

Beri gel, beri! Daha da beri!

Bu yol vuruculuk ne zamana kadar sürüp gidecek?

Mademki sen bensin, ben de senim, nedir bu senlik ve benlik?

Biz Hakkın nuruyuz, Hakkın aynasıyız.

Şu halde kendi kendimizle, birbirimizle ne diye çekişip duruyoruz?

Bir aydınlık, bir aydınlıktan neden böyle kaçıyor?

Haydi, şu benlikten kurtul, herkesle anlaş, herkesle hoş geçin.

Sen kendinde kaldıkça, bir tanesin, bir zerresin, fakat herkesle birleştin, kaynaştın mı, bir ummansın, bir madensin!

Dünyada çeşitli diller var ama hepsinin de anlamı bir.

Çeşitli kaplara konan sular, kaplar kırılınca birleşirler, bir su halinde akarlar” diyor.

Hz. Pirin dediği gibi, her türlü iç ve dış tehditlere karşı şimdi BİRLİK VAKTİ diyerek, vatanımıza, bayrağımıza ve geleceğimize birlikte sahip çıkma zamanıdır. Öyle ise vatanımıza ve geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizlere yakışan da budur. Sizce de öyle değil mi? 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.