1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İş sağlığı ve güvenliği konuşuldu
İş sağlığı ve güvenliği konuşuldu

İş sağlığı ve güvenliği konuşuldu

İş sağlığı ve güvenliği konuşuldu

A+A-

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, iş sağlığı ve güvenliği gibi son derece önemli bir konuda bilgilerin güncellenmesi ve eksikliklerin fark edilmesi adına düzenlenen panelin önemine dikkat çekerek, “İş sağlığı ve güvenliği konusundaeksikliklerimizitamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

Samet Aktaş

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeni ile ‘Sağlıkta İş Güvenliği Kültürü’ konulu panel düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelin açılış konuşmasını yapan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, her alanda gündemi takip etmek ve en iyiyeulaşabilme adına eğitim, bilgilendirme, panelvesempozyumlara önem verdiklerini vurguladı. İş sağlığı ve güvenliği gibi son derece önemli bir konuda bilgilerin güncellenmesi ve eksikliklerin fark edilmesi adına düzenlenen panelin önemine de değinen Prof. Dr. Koç, “Eğitim, insanın her yaşta ihtiyaç duyduğu bir alan. İnşallah panelimizin sonunda iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilerimizi güncelleyerek, gereklilikleri ve eksikliklerimizi fark edip onları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

‘İstenilen seviyede değil’

Konya Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Ahmet Peker de yaptığı konuşmada 2013 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı kanun ile birlikte ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ alanında olumlu değişikliklerin Türkiye’de de görülmeye başlandığını ifade etti. Prof. Dr. Peker, “Yasalardaki dinamik adımlarla ivme kazanan bu gelişmeler ne yazık ki uygulamada istenilen seviyelere bir türlü ulaşamadı. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çaba ve çalışmalara iş dünyasından gerekli katkıların sağlanamadığını görüyoruz” diye konuştu.

Özellikle hizmet sektöründe iş sağlığı ve güvenliğinin arzu edilen seviyelere ulaşmadığına dikkati çeken Prof. Dr. Peker, “Hizmet sektöründe bu konuya çok önem vermeliyiz. Hastalığa veya kazaya neden olabilecek potansiyel durumları engelleyecek tedbirlerin alınması durumunda bizler teorik olarak meslek hastalıklarının tamamının önlenebileceğini kabul ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.