1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. İşini Yapan Memurun Yanındayım
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İşini Yapan Memurun Yanındayım

A+A-

Uzun zamandır sosyal medyada dönen, yayınlanan iki emniyet mensubunun görüntülerinden dolayı insanlarımız emniyet güçlerine karşı kışkırtılmaktadır. Bu o kadar yanlış bir tutumdur ki bir gün emniyete ihtiyaç duyduğunuzda güvenliğiniz olmayabilir. Ben şimdi burada polisin yanındayım veya karşısındayım gibi bir yazı yazmayacağım. Anayasada belirlenen kanunları uygulamak için görevini yapan, ayırt etmeksizin her memurun yanındayım. Kurallara uymayan, görevini kötüye kullanan her memurun da karşısındayım.

***

Şimdi şunu iyi anlayalım, demokratik haklar, başkalarının demokratik haklarına değmediği, etkilemediği sürece elimizde bulunan haklardır. Ben vatandaş olarak, diğer vatandaşları etkileyebilecek her hangi bir harekette bulunuyorsam, elbette ki gerekli güçler bana gereken cezayı veya uyarıyı verecektir.

Aynı şekilde yetkisini kötüye kullanıp üstündeki  sıfatın makamından faydalanan her kişi de elbet bir gün hesabını yüce Türk milletine ve yüce Türk adaletine verecektir. 

Sırf muhalefet yapma adına, kime ait olduğu, kime hizmet etmek istediği belli olan sosyal medya platformlarından, önümüze defalarca getirilen bir kaç kanun dışı olayla devletimizin emniyet güçlerine cephe alıp saldıracak değiliz. 

***

Bir kaç aşırı olay emniyet güçlerinin tamamını bağlamaz. Unutmayalım ki bizlerin rahat uyuyabilmeleri için onlar gecelerce ev ve yatak yüzü görmüyor. Aldıkları üç beş kuruş maaşa benim vergim diyen bütün şerefsizleri bir gece de olsa asayiş teşkilatında nöbet tutmaya davet ediyorum.  O zaman anlarız el mi yaman bey mi...''

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.