1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. İslam’ın son kalesi Türkiye!
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

İslam’ın son kalesi Türkiye!

A+A-

Mısır’da geçtiğimiz günlerde meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbeci Sisi yönetimi tarafından mahkeme salonunda şehit edildi.

Mısır’da 30 Haziran 2012 tarihinde demokratik yollarla Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi, 1 yıl sonra askeri darbe ile başkanlık görevinden zorla uzaklaştırılmıştı. Askeri darbe ile göreve gelen Sisi ve yönetimi birçok idam gerçekleştirmiş, haksız yere vatandaşları yaralamış ve hapishanelere arttırmıştı.  Yıllardır demokrasi ve özgürlükten bahseden AB ülkeleri bu zulme yine sessiz kalmıştır. Aradan geçen 6-7 yılda Mursi hapishanelere mahkum edilmiş ve ölüme terk edilmişti. Bu zaman diliminde Mursi ne ailesi ne de avukatları ile yeterince görüşememiştir. Biz elimize iğne battığı zaman acısını bile dindiremezken, bu adam 6 yıl zindan da işkenceye maruz kalmıştır. Birçok hastalıkla mücadele etmiş tedavisine bile izin verilmemiştir. Darbeci Sisi yönetimi Mursi’yi yavaş yavaş öldürme yoluna gitmiştir.

“Demokrasi çiğnendi”

Arkadaşlar Allah rızası için siyaseti, işi gücü, herşeyi bir bir kenara bırakalım ve genel olarak bir düşünelim. Allah katında herkes eşittir. Biz insanlar Allah katında da üstün bir varlık iken, neden canileşmeyi tercih ediyoruz? Gerçekten bir insanın canı bu kadar kolay olabilir mi? Bir insana işkence yapılabilir mi? İnsanlar olarak karıncayı bile incitmekten kaçınmamız gerekirken, sürekli neden adaletten yoksun olmayı tercih ediyoruz? İşte darbeci Sisi özgürlük ve demokrasiyi çiğneyerek hem Mısır halkını hem de Sisi’yi öldürmeyi tercih etmiştir. Elbette Allah katında bunun bir cezası olacak.

“Mısır’da Sisi zorbalıkla göreve geldi”

Muhammed Mursi Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’dır. Netice de Mısır halkı bir karar vermiş ve Mursi’yi seçmiştir. Dünya’nın neresinden olursa olsun, demokratik yollarla seçilen muhtar bile olsa saygı gösterilmelidir. Zorbalıkla göreve gelenleri tarih asla affetmeyecektir. Yani Sisi ve yönetimi uluslararası tarafsız bir heyet tarafından yargı önüne çıkarılmalıdır. Son firavun Sisi yaptığı darbe ile sadece Mursi’yi değil İslamı hedef almıştır. Çünkü bizim dinimizde haksızlığa yer yoktur.

Bu zorbalıktan tüm Müslüman ülkeleri olarak ders çıkarmamız gereken şeyler var. Müslümanların birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Orta Doğu’da neden sürekli kan ve gözyaşı eksik olmuyor hiç düşündüğünüz mü? 

“Orta Doğu’da zulüm var”

Aynı şeyi bizim ülkemizde de denediler. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehitler verdik. Terörle mücadele de binlerce şehit kanı döküldü. Cuntacılar ülkemizi işgal etmek istedi. Birçok vatandaşımız sakat kaldı gazilerimiz oldu. Ama Allah’a şükürler olsun ki, büyük milletimiz kol kola sırt sırta vererek bu FETÖ’cü hainleri püskürtmeyi başardı. Şimdi şuna dikkat çekmek istiyorum. Orta Doğu’da zaten birçok Müslüman ülkesi perişan. Mısır’da askeri darbe oldu. Suriye’de yıllardır iç savaş var. Irak desen zaten bir bütünlük yok. Filistin ve Gazze ABD ve İsrail tarafından işgal altında, Arabistan desen zenginlikten başı dönmüş, Azerbaycan Ermeniler tarafından taciz altında,  Pakistan, Afganistan ise yıllardır sömürülüyor. Yani iyi kötü Orta Doğu’da dik durmaya çalışan bir TÜRKİYE var. Düşmanlar ve onun uşakları sürekli havlıyor. Bu zalimlere karşı elbette dik duracağız. Türkiye’mizin tek parça toprağının alınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu örnekleri küçük bir hatırlatma olarak söylemek istedim. Çünkü İslam’ın son kalesi Türkiye’dir. Yani Türkiye dışında istikrarlı bir Müslüman ülkesi görebiliyoruz mu? O yüzden aklımızı başımıza almalıyız. 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum