1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. İsrail Güçten Anlar
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail Güçten Anlar

A+A-

Siyonist terör devleti İsrail, Ramazan’da başlattığı saldırılarına ve katliamlarına nispeten Mescid-i Aksa ve çevresinde devam etmektedir. Birleşmiş Milletler İsrail’in saldırılarını önlemek için karar alacağı yerde Amerika’nın engellemesi ve baskısı ile karar bile alamadı. Cennetmekan Erbakan hocanın tespitiyle “İsrail ancak güçten anlar”

Dünya Yahudi Kongresi’nde Siyonizm’in kurucusu Theodor Hersl ödülü alan Joe Biden, “Siyonist’im siyonist olmak için Yahudi olmak gerekmez.” demişti. Siyonist kukla Biden, yaşanan soykırımı, vahşeti görmezden gelerek “İsrail kendini savunuyor” diyerek sözlü olarak destek verdi, sözde kalmadı, satış mı? Hibe mi? Üstüne üstlük silah verilmesine onay vermiştir.

Vakit kıyam vaktidir. İsrail’e güç kullanmanın vaktidir. İslam ülkelerinin, devlet başkanları düzeyinde toplanmalı; Filistin devlet başkanının bölgeye asker gönderme talebini görüşmeli, İslam İşbirliği Teşkilatı üye 57 ülkenin devlet başkanları Meclislerinden/Parlementolarından alınacak kararla; Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’da yaşayan Müslümanları korumak üzere barış gücü olarak askeri birlikler göndermeli.

***

Güzide bir söz: “Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir/Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.” Zulümleri önleme konusunda fert, topluluklar tekdir edecekler yani ikaz ve uyarı yapacaklar, devletler de diplomatik dil ve yöntemlerle engelleme/önleme cihetine gidecekler, yok bu şekilde de tekdirle önleyemezlerse ki önleyemiyorlar kala kala güç kullanmanın dışında yapılacak bir şey kalmamıştır.

1996-1997 yılları arasında Doğruyol Partisi ve Refah Partisi’nin ortak koalisyonu ile 54. Refahyol Hükümeti kurulmuş, 11 ay gibi kısa bir süre içerisinde dış siyasette dönemin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan küresel güç olabilecek D-8’i kurmuştu.

D-8 ülkeleri, başta Türkiye olmak üzere diğer üye ülkeler etkili ve yetkili siyaset uygulamış olsalardı, kıyama durabilselerdi siyonist terör devleti İsrail Filistin’e Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya saldıramaz, sivil; kadın yaşlı ve çocuk demeden katleden İsrail bu pervasızlıkları yapamazdı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanların arş-ı alaya açılan kapısıdır. Hz. Peygamber’in (SAV) amcası ve Hatice validemizin (RA) vefat edip en büyük destekçilerinin kaybı ile Allah (CC) O’na arş-ı alanın kapısını açarak yeis ve üzüntüsünü gidermiş, Miraç, Peygamberimizin  Mekke’den Mescid-i Aksa’ya  götürülmesi oradan arş-ı alaya çıkarılması ile Miraç hadisesi gerçekleşmiş olduğu gibi Rabbimiz de biz Müslümanların içine düştüğü zilletten ve yeisten çıkmak için sığınacağımız tek yer ve seçenek Mescid-i Aksa olmalı ki Allah’ın izniyle kurtuluşa erelim ve dünya kapıları açılsın.

***

Terörist İsrail’i dize getirecek, haddini bildirecek tek millet; Mescid-i Aksa muhafızı Iğdırlı Hasan Çavuş’un torunları olarak bizleriz. (Milli gazete-Nedim Odabaşı’nın makalesinden faydalanılmıştır.)

Anadolu Gençlik Derneği bünyesindeki Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi Siyonist İsrail’in Filistin’e saldırısının, işgal girişiminin Türkiye ile İran’ı birbirine yaklaştıran önemli bir etken olduğunu, ayrıca yayınlanan raporda “her ne kadar Türkiye, Filistin konusunda İsrail ile ilişkilerinden vazgeçmemesine rağmen İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın yaptığı Filistin meselesinde Türkiye’nin İran ile birlikte hareket ederek meselenin çözümünü engellediği açıklaması Türkiye’nin bölgedeki rolünü ortaya koymaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyeti Reisi, katil devlet İsrail diye başlayan açıklamasını, Kudüs’ü üç dinin temsilcilerinden oluşan bir komisyon yönetsin teklifiyle Kudüs’ü üçe bölmeye vardırdığı gibi savaşmayalım üçe bölelim çaresizliğidir. İsrail’in saldırısı ve katliamlarının olduğu bir zamanda böyle bir açıklamada bulunması zamansız ve yersiz olmuş, asıl olan İsrail’e güç kullanarak zulmünü önlemek olmalıydı. Devlet reisi cumhur; ilk önce İsrail’i devlet olarak tanımaktan çıkarmalı, terör örgütü olduğunu beyan etmeli, her türlü anlaşmayı iptal etmeli, büyükelçilik, konsolosluk vs. bırakmamalı, sınır dışı etmeli, geri göndermelidir. Şükürler olsun devletimizin; bunları yapabilecek askeri, siyasi ve teknolojik gücü vardır.

İsrail Ortadoğu’dan ebediyen silinmeli! İsrail haritadan silinmeden Müslümanlara rahat yok!

Tek çare İslam birliği yolu/Sen yeter ki azmet, yola çık!/

Tarihe bak örneklerle dolu/Fedakarlık yapana yol açık.(Ekrem Şama)

Vakit kıyam vakti, vakit dayanışma ve yardımlaşma vakti, vakit teyakkuzda olma vaktidir.

Hoşça kalın, dostça kalın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar