1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Kabak Tadı Verdi
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kabak Tadı Verdi

A+A-

Tarih ne kadar kısa sürede tekerrür ediyor öyle. Daha dün gibi hatıralarımızda birkaç ağaç için gençlerin bir araya toplanıp da ortalığı ayağa kaldırması, olayların göbeğine çok yakın bir mevkide oturup da güya karnı acıktığı için ekmek almaya giden masum bir çocuğun öldüğünden dolayı katil polis yalanları hiçbirimizin hatıralarında çıkmıyor. Gerçi istesek de sembol haline getirdikleri ne o çocuğu unuttururlar ne de taşlanan ambulansları...

Değil bir çocuğun ölümü yaşını almış birinin ölümü bile bizi derinden üzer, sonuçta kalpsiz insan değiliz. Fakat bu ölenler bizim polisimizi askerimizi ve dahi vatan evlatlarına saldırıyorsa karşılığını canlarıyla ödemesinde hiçbir beis yoktur benim gözümde. Yani dağdaki terörist silahını askere doğrulttuğu sırada askerimiz ona gül mü fırlatacak ya da konuşa konuşa onun silahını indirmesini mi bekleyecek? Bu çok saçma bir düşüncedir. Çok ıssız bir dağda yürüyor olduğunuzu farz edelim, bir anda karşınıza bir ayı çıktı ve pençelerini sizi doğru uzatmış saldırmak için hazırlanıyor yanınızda silahınız da var ne yaparsınız? Hiçbiriniz hayvanseverlik yapmayın çünkü canınızı hayvanlardan daha fazla sevdiğinizi çok iyi biliyoruz. Bu yüzden silahın içinde ne kadar mermi varsa içinizde ki tüm hınçla onun üstüne boşaltırsınız. Bu yüzden hiç kimse o çocuk gibiler üzerinden erdemli ve namuslu Türk polisine dillerini uzatmasın. Türk polisi katil değildir, sizler Türk polisinin katillerisiniz.

***

Kendilerini öğrenci sayanlar Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmış bir rektörü protesto ediyorlar. Evet geneliniz tarafından beğenilmemiş olabilir bu yeni atanan rektör, bu itirazlarınızı farklı yollarla dile getirmek çok mu zor geliyor sizlere? Hadi bu yolu tercih ettiniz protesto etmek size zevk veriyor, ya niye devlet malına zarar veriyorsunuz? Polise neden saldırıyorsunuz? Hangi kabuk bağlamayan yarayı kanatmaya çalışıyorsunuz? Siz kendini bilmez öğrenemeyici topluluğu bir türlü öğrenemediniz protesto kurallarını. İçinizde terörist barındırmaktan başka bir işiniz olmadığı için körle yatan şaşı kalkar hesabı iyice ahlaksızlaştınız.

***

Her hoşunuza gitmeyen olaylarda ortalığı kaldırmak yerine lütfen biraz almakta olduğunuz eğitimin üzerinizde bırakması gereken etkenleri unutmayın. Yaşanılan olaylara itiraz etme hakkınız var bunu sağa sola zarar vererek değil gerekli adli yollara başvurarak yapın. Sizler insansınız, insan gibi hareket edin insan gibi protesto edin. Nihal Atsız Bey; “Hakikat ne şu göklerin derinliğinde, Ne suların şairane serinliğinde… Aristo’nun mantığında zerresi yoktur,

Fisagor’da, Eflâtun’da nebzesi yoktur. Mefkûreler âleminde olunca kıtlık, Kafaların içerisinde başlar çıfıtlık: Bir budala ‘zulüm yeter!’ diye haykırır. Bir it çıkar ‘proleter’ diye haykırır!”

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.