1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Kadın İstismarı Önlenmeli Ama…
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadın İstismarı Önlenmeli Ama…

A+A-

Medyatik olmaktan başka bir özelliği bulunmayan ve aykırı davranışlarıyla ilgi odağı olmaya çalışan Adnan Oktar adındaki zatın kendi televizyon kanalındaki yayınlarında kadınları istismar ettiği ve bu nedenle RTÜK tarafından cezalandırılması ülke gündeminde kayda değer bir yer işgal etti.

Adnan Oktar’ın bu davranışının sadece kadınlar tarafından değil aklı başında hiç kimse tarafından kabul görmesi mümkün değildir. Bu şahıs sadece kadınları istismar etmekle kalmayıp dini değerleri de istismar etmenin yanında aynı zamanda ahlaki çöküntü için zemin hazırlamaktadır.

Kısacası yaptığı tüm davranış ve hareketleri ile söylemlerinin savunulacak ve amiyane tabirle ele alınacak değer verilecek hiçbir yönü yoktur. Bugüne kadar tepki gösterilmemesi ve buna fırsat verilmesi bile en büyük yanlış ve eksikliktir.

***

Konunun gündeme gelmesi ve sürekli konuşulur olmasının yanında bazı kadın dernekleri ve benzeri kuruluşlar tarafından da kınamalar ve konuyla ilgili tepkiler dile getirilmekte ve önlenmesi istenmektedir. Yani buradan şunu anlıyoruz ki toplum daha yeni uyanıyor. Bu da bir gelişmedir elbette…

Adnan Oktar’ın yaptıkları külliyen yanlış ve hatalıdır gereken yapılmalı ve en ağır ceza verilmelidir. Ancak, kadınları istismar eden sadece Adnan Oktar mıdır? Yasal yayın yapan ve hatta devlet kontrolündeki TV kanallarında bile reklamların birçoğunda kadın görüntülerinin kullanılarak istismar edildiğini kimse görmüyor mu?

***

Kadınlarımız dinimiz gereği, gelenek ve göreneklerimizde de baş tacı ve kutsal varlıklar olduğuna göre, tepkimizi sadece Adnan Oktar ile sınırlı tutmayıp istismar edilen tüm programları protesto etmeli ve tepkinin boyutlarını genişletmeliyiz. Bu konuda sadece kadın derneklerine değil toplumun tüm kesimlerinin yanı sıra ilgili ve yetkili makamlara da büyük sorumluluk ve görev düşmektedir.

Kadın anamız, kadın sevgilimiz, kadın her şeyimiz… Öyleyse kadınlarımızın istismarına sadece Adnan Oktar’ın kanalında değil, diğer yayın organlarında değil, hayatın her kesiminde sahip çıkmalı korumalı ve saygı duymalıyız. Ben böyle düşünüyorum. Ya siz?

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.