1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ‘Kalkınmada yol haritası olacak’
‘Kalkınmada yol haritası olacak’

‘Kalkınmada yol haritası olacak’

‘Kalkınmada yol haritası olacak’

A+A-

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Konya Bölge Bayi Toplantısı’nda konuşan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “Adalet, şeffaflık ve mali disiplin bizler için çok önemli değerler. Bu 3 değeri birleştirmemiz, ülkemizin kalkınmasında yol haritası olacak” dedi.

 

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) girişimleri sonucunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) sözleşmeyle alakalı maddeleri petrolcülerin lehine değişti. PÜİS, bu doğrultuda Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda değerlendirme toplantısı yaptı.PÜİS’in akaryakıt sektörünün çatı kuruluşu ve tek temsilcisi olduğunu dile getiren PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “2017 yılının Kasım ayında sektörümüzde çözüm bekleyen 25 sorunu ve çözüm önerilerini hazırladık. Bunları dosyalayarak tüm bakanlıklarla paylaştık. 2018 yılında bu sayı 20’ye düştü. Bugün 2019 yılı Kasım ayına geldiğimizde ise 25 tane sorunun 21 tanesininçözüme kavuştuğunu görüyoruz. Bu ciddi bir başarı. Onun için hakkı sahibine iade etmek lazım. Bize güvenip, bizleri bu makama getiren değerli üyelerimizin, duyduğu güveni boşa çıkarmamak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tabi ki bu yapılan çalışmalarda hükümetimizin atadığı kamudaki enerji piyasaları düzenleme kurulu üyelerinin emeği var. Diğer kamu kuruluşlarında ve bakanlıklarda bizlere destek verenherkese teşekkür ediyoruz” dedi.

‘Önlemler alındı’

3 tane temel değeri olduğuna dikkat çeken Başkan İmran Okumuş, “Adalet, şeffaflık ve mali disiplin bizler için çok önemli. Bu üç tane değerin, ülkemizin kalkınmasında yol haritası olduğunu ve bunları uygularsak artık ülkemizin önünde hiçbir dünya ülkesinin de duramayacağını biliyoruz. Ancak bu üç değeri birleştirmemiz gerekir. Bunların bazıları oluştu fakat maalesef oluşmayanlar da bulunmakta. Yakıtı rafineli fiyatının altında, devletin mal ettiğinin de altında satabilenlere müsaade edenler var. Son gelinen noktada çok şükür, özellikle 2019 yılının ikinci yarısından sonra maliyeyle yapılan ortak çalışmada bu konuda önlemler alındı. Kamunun yaptığı bu güzel güncellemelerle, bu mustarip olduğumuz durumlar ortadan kalkacak. Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı nasıl bitirilmişse, şimdi yeni uygulamalarda bertaraf ürünler, geri dönüşümden kazanılan, karıştırılan ham maddelerle motorine dönüştürülen ürünlerin biteceğine de inanıyoruz. Esas önemli olanın başta belirttiğimiz üç değeri oluşturmaktan geçtiğini de belirtmek istiyoruz” diye konuştu. (Konya’nın Sesi)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.