1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Kandırılmış Halklar Kandırılmış Liderler
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kandırılmış Halklar Kandırılmış Liderler

A+A-

Geçen yüzyılda, Fransa’nın denizden denize Ermenistan vaadi ile kandırarak Türklere karşı kışkırttığı Ermenilerin, Türklere karşı avukatlığını günümüzde ABD yapıyor.

*

Geçen yüzyılda, İngiltere’nin kandırarak Türklere karşı kışkırttığı Yunanlılar ile birlikte Türklere karşı savaş tatbikatı yapan da yine ABD.

*

Geçen yüzyılda, İngiltere’nin kandırarak Türklere karşı kışkırttığı Araplar da, ABD ve Yunanistan’ın tatbikatı yanında, Türklere karşı yer alıyor.

*

Güneyimizdeki terör gruplarını silahlandırırken, Karadeniz’de kurduğu askeri üsleri için, boğazlara paralel kanal açmamızı isteyen de yine ABD...

*

Aynı ABD, bizimkilerin dün hoca efendi diyerek ne istediyse verdiği, paralel devlet kuracak kadar kadrolaşmasına izin verdiği ancak bugün hain ilan ettiği hoca görünümlü bir işbirlikçiyi himaye ediyor.

*

Bu örnek varken, bizimkiler, “…keşke Yunan kazansaydı daha iyi olurdu…” diyecek kadar dengesini kaybetmiş tarihçi görünümlü bir işbirlikçiyi, İngiltere'nin nasıl himaye ettiğini ve nasıl yetiştirip Türklere karşı kullanıldığını niçin araştırmıyor?

*

Bizimkiler, kandırılmış olduğunu anlamak için milletin başına yeni bir bela gelmesini mi bekliyor? Bizimkiler, zamanında tedbir almak yerine, niçin iş işten geçtikten tepki vermeyi tercih ediyor?

*

Bizimkiler, Türk Tarih Kurumu’nun, sözde Ermeni iddialarına karşı yaptığı çalışmalar ile dünya kamuoyunda sağladığı başarıya niçin sahip çıkmıyor? Niçin hazır bir başarıyı tedbir almak için kullanmıyor?

*

Bizimkiler, TTK’nun çalışmalarına karşı, Arap ülkelerinde bile Ermeniler lehine ne kadar çalışma yapıldığını biliyor mu? Nasıl bu kadar olabilir, bu nasıl din kardeşliğidir! diye soruyor mu? Tedbir alıyor mu?

*

Bizimkiler, ABD’de faaliyet gösteren lobiler arasında, Arapların finanse ettiği lobilerin niçin Türklere karşı çalıştığını biliyor mu? Aynı Arapların, din kardeşliği maskesi takarak, arka kapıdan girip Türkler arasında düşman yalanlarını nasıl yaydığını fark ediyor mu? Tedbir alıyor mu?

*

Bizimkiler, ne yapıyor? Geçen yüzyılda emperyalist, İslam düşmanı devletlerce kandırılmış ve bize karşı kışkırtılmış halkların, tam bağımsızlıkçı kuvay-ı milliyemizden aldıkları derse karşı besledikleri intikam duyguları üzerine kurulan planlara zemin hazırlayan yalanlara tarih diye sarılıyor… Maalesef!

*

Din adına uydurulan söylemlere sorgulamadan, düşüncesizce kananlar, din kardeşliği ile dil kardeşliği arasındaki farkı anlamayanlar, ümmetçilik uğruna milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, milletimizi başka milletlerin ırkçı emellerine hizmetçi ediyorlar… Milletimizi tedbirsiz bırakıyorlar!

*

Türkiye’nin tam bağımsızlık iradesini kırmak için ABD’nin koyduğu ambargo yüzünden oluşan yağ, gaz kuyruklarını siyasetine alet edenler, ABD’den telefon beklerken Irak’tan gelen papa takkelli puldaki mesajı anlamayanlar, devletimizdeki tam bağımsızlıkçı kadroları yok etmek için dün işbirliği yaptıkları FETÖ’yü himaye eden ABD’den ne bekliyorlar?… Niçin tedbir almıyorlar?

*

Tarih sanarak kandıkları düşman yalanlarının etkisi ile Türk’e, Türk’lüğe, milliyetçiliğe karşı düşmanlaşan ve devletimizin adına, bayrağımızın adına, anayasamızın ilk 4 maddesine kafayı takanlara yeterli cevap ve ibret vardır bu son olayda..

*

İktidarın kalitesi muhalefete bağlıdır. Muhalefeti, muhalefet edenleri susturan, mahkum eden bir iktidar kendi kalitesini düşürür, kendi kendisini bitirir. Adam yetiştirmek yerine adam yok ki söylemine sarılmak da milleti bitirir… Bitirmeyin! Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.