Naciye Görpe

Naciye Görpe

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Karalamayın

A+A-

Aslında bu hafta kaleme alınacak birçok gündem konusu var. Fakat ben bu yazımda, kış modundan biraz çıkmak ve siz okuyucularımla biraz iç açıcı konularla buluşmak istiyorum. Yine de bahsetmeden geçemeyeceğim. Black Friday dedikleri indirim kampanyasına kısaca değinmek istiyorum. Konu ile fikir ve düşüncelerimizin aynı olduğuna inanıyorum. Sadece bu gündemle ilgili AVM’lerde canlı yayın ile sosyal medyada tepki gösteren kişilere teşekkürlerimi sunmak istedim. Kimse bizim mübarek günümüzü karalayamaz. Türkiye genelinde bu kampanya yasaklanabilirdi aslında neden yapılmadı merak etmiyor değilim.

***

Bugünlerde soğuk havalar ile birlikte genel bir ruh sıkıntısı içindeyiz sanki. Etrafımda gözlemlediğim bir mutsuz hava var. Kış geldi diye ruhunuzu karartmayın. ‘Ne yapmalıyım’ diyorsanız size bir öneri: Selçuklu Belediyesi’nin merakla beklediğimiz, açılışını Cumhurbaşkanımızın yaptığı Ecdad Parkı’nı bir gezin derim. Görselleriyle sahil kenarında sonbaharı aratmayan Sille Barajı’nı yada... Daha önce bir yazımda sizlerle paylaşmıştım, tekrarlamak istiyorum. Şanslı bir şehirde yaşıyoruz, ne kadar şikâyetçi olanlar var olsa bile. Ben savunuyorum,çalışkan temiz belediyelere sahibiz.

***

Selçuklu Belediyesi’nin 2 dönemdir devam eden bir projesinden bahsetmek istiyorum: 2016 yılında başlatılan organizasyon kapsamında 12 bin 100 kişi havayolu aracılığıyla Çanakkale’ye götürüldü. 2. etabına başlanılan organizasyonda 8 bin 454 öğrenci Çanakkale’ye götürülecek. Lise 11. sınıf öğrencileri, Çanakkale’yi bir gün boyunca gezme ve tarihi yerinde yaşama fırsatı buluyor. Bu yıl ile birlikte toplamda 20 bin 514 kişi Çanakkale’ye gidecek.Bu hizmetinden dolayı belediyemizi tebrik ediyorum. Liseyi tekrar okumak istedim bir an :). 

***

Önerilerim içinde Çınar Sanat Atölyesi'nin sergilediği tiyatro oyunları var. Şiddetle tavsiye ediyorum.Aslında kış kendimize zaman ayırmak için en iyi mevsim. Konserler, tiyatro, sinema,sıcak ortamlarda dostlarla muhabbet evlerde televizyon keyfi...

Şimdi kışı karalamayın ve tadını çıkarın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar