1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Karantinada 2. Gün
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Karantinada 2. Gün

A+A-

Covid 19, karantinada 2. gündeyim. İkinci güne epeyce uyuduktan sonra saat 15.30’da uyanarak başladım. Vücudumda temas edilen her yer acıyor. Uzun süreli dikkat gerektiren hiçbir iş yapamıyorum. Uzun süreli herhangi bir yere baktığımda aniden başım dönüyor. Uzun süre ayakta kalmak düşecekmiş hissi veriyor ve hemen beyin bedeni yatırıyor.

Birkaç kere bilinçli ayakta beklerken, beynim bana başka uğraş vererek bedenimi hemen yatağa yatırdı, yattıktan sonra fark ettim ve içimden gülümsedim.

Beyin organının bedeni yaşatma isteği ruhtan yani benden bağımsız işliyor.

Bu yazıyı telefon kullanıp yazarken bile kaç kere bırakıp, yeniden başladım.

İlaçlarıma yani bu hastalık için (covid-19) devletin verdiği ilaçlarıma (plaquenıl ve faimol) bugün başladım.

Daha öncesinde de kendi imkanlarımla eczaneden aldığım çeşitli vitaminleri kullanmaktaydım. Devletin verdiği ilaçlarla birlikte bugün 12, 13 ilaç kullandım.

Beden yatma biçimi uzandığında beynimin görevleri de kısmen azalınca ruhum yeniden ortaya çıkıp bu yarı hayal ve halüsülasyon hali hatırlayıp yazıyor.

***

Bedenimin korkunç bir savaş verdiğini ruhumun hissettiği acılardan anlayabiliyorum.

Hiçbir ağrı kesici tam anlamıyla tesir etmiyor, nedenini sanırım biliyorum, beden her cephede savaş verdiği için, kendi ürettiği savaşçılar yeterli gelmiyor.

Şu da bir gerçek ki, belirtiler ve ağrılar her geçen gün değişiklikler gösteriyor.

Mesela dün başım ağrıyorken bugün, bütün kaslarım çekiliyormuş hissi içerisindeyim. Ayaklarımda dün hissettiğim karıncalanma, bugün yok. Bugün sırtımda ve sırt kaslarımda çiviyle delik açılıyormuş hissi ve acısı var.

 Bu kadar çok ilaç kullanmanın bedenime verebileceği hasarı da düşünmeden edemiyorum.

Devlet görevli göndermeye devam ediyor. Bugün resmi elbiseli bir bekçi ile sivil bir polis arkadaş geldi. Fakat evde karantinada yatarak bu hastalığı geçirmesini bekledikleri bir vatandaşı hem telefon hem de bizzat kapısına dayanarak görmek isteyen sistemi de anlamış değilim.

***

Hemen hemen herkesin yüzleştiği veya yüzleşebileceği bir hastalığın içinde bulunan vatandaşlara da vebalı muamelesi yapılmasına ayrıca karşıyım. Bu süreci iyileşerek tamamlayabilir de yazdıklarımı yayınlayabilirsem belki benden sonra bu hastalıktan dolayı karantinayı evlerinde geçirecek olan diğer vatandaşların benim kaldığım veya uğradığım kötü denebilecek muamelelere tanık olmamaları için gerekli mercilere sesimizi duyurmuş oluruz. Umarım iyileşir ve bu belge niteliğindeki notlarımı yayınlayarak siz değerli okuyucularımla paylaşabilirim.

Artık uyuma zamanı, şayet bu acı dolu ağrılar biraz izin verirse.

 


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.