1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. Karatay ve Eski Sanayi taşınıyor
Karatay ve Eski Sanayi taşınıyor

Karatay ve Eski Sanayi taşınıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yeni planlanan Konya Motorlu Sanayi Sitesi 3 milyon metrekare alan üzerine oturacak" dedi.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yeni planlanan Konya Motorlu Sanayi Sitesi 3 milyon metrekare alan üzerine oturacak. Bu taşınma ile hem şehir içini rahatlatacağız hem sanayici ve esnafımıza daha modern ve ferah çalışma ortamı sağlayacağız” dedi.

 

Mehmet Ali Eskipostalcı

Konya’nın Sesi İmtiyaz Sahibi Celalettin Boyalı, Yazı İşleri Müdürü Erkant Uysal, Haber Müdürü Mehmet Ali Eskipostalcı, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Mevlüt Boyalı ile Yazar Mustafa Çelik, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası yeniden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Uğur İbrahim Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Başkan Altay, Konya’nın uzun zamandır gündeminde yer alan Eski Sanayi ve Karatay Sanayi ile ilgili Konya’nın Sesi yöneticilerine özel açıklamalarda bulundu. Her iki sanayinin de taşınması için ‘Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında önemli bir adım attıklarını söyleyen Uğur İbrahim Altay, “Benim Şehrim’mottosuyla kamuoyu ile paylaştığımız projeler içinde önemli bir yer tutan Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması projemize başlamanın ve verdiğimiz sözü kısa süre içinde tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’mizde yer alan dükkânlar esnafımızın, kalfa ve çıraklarımızın isteklerine cevap veremez duruma geldi. Bu şartlar müşterilerin de sosyal ihtiyaçlarını karşılamadığı için bölgede iş yapan esnafımız ayrıca iş kaybı yaşamaya başladı. Şehir kirliliği, gürültü kirliliği ve görüntü kirliliği gibi hususları da dikkate alırsak; Eski ve Karatay Sanayilerimizi taşımak şehrimizin geleceği için önemli bir adım olacak” dedi.

Çok amaçlı tesisler

Yeni projede her türlü ayrıntıların görüşüldüğünü vurgulayan Başkan Altay, “Yeni planlanan Konya Motorlu Sanayi Sitesi 3 milyon metrekare alan üzerine oturacak. Sanayi dükkânları 827 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçinde küçük sanayi alanı, ticaret alanı, otel alanı, resmi kurum alanı, belediye hizmet alanı, eğitim alanı, sosyal tesisler, spor tesisleri, akaryakıt tesisi, sağlık alanı, teknik tesisler ve camiler yer alacak. Bu alanda sanayide çalışan gençlerimiz için de çok amaçlı bir tesis yapmayı planlıyoruz. Bu taşınma ile hem şehir içini rahatlatacağız hem sanayici ve esnafımıza daha modern ve ferah çalışma ortamı sağlamış olacağız. Proje kapsamında hem esnafımız çok uygun satın alma seçenekleri ile iş yeri sahibi olacak hem de Konya’mız yeni, modern ve yüksek standartlı bir motorlu sanayiye kavuşmuş olacak. Bu önemli projenin hayata geçmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, genel başkan yardımcımıza, milletvekillerimize, TOKİ başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Celalettin Boyalı da Başkan Altay’a başkanlık görevinde başarılar diledi.

karatay-ve-eski-sanayi-tasiniyor-(1).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.