1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Karatay’a çevre ödülü
Karatay’a çevre ödülü

Karatay’a çevre ödülü

Karatay’a çevre ödülü

A+A-

Karatay Belediyesi’nin ‘Sıfır Atık Eylem Planı ve Yeni Yönetim’ kapsamındaki projeleri, ödül getirdi. Ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan alan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Çevre ve insan sağlığının korunması kapsamındaki projelerimizle zirveye ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Ali Bayer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hassasiyetle yürütülen "Sıfır Atık" projesini yatırım ve projeleriyle en fazla destekleyen belediyeler, Ankara'da düzenlenen "Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre Ödül Töreni" programında ödüllendirildi.

Karatay Belediyesi,  sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere daha temiz ve daha gelişmiş bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılma hedefiyle hayata geçirdiği 'Sıfır Atık Eylem Planı ve Yeni Yönetim Projesi' ile ödüle layık görüldü. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘Sıfır Atık’ projelerinin desteklenmesi noktasında hayata geçen yatırımlar ve projelerin yanı sıra bu yöndeki emek ve gayretlerinden dolayı ödül alan belediyeleri tebrik etti.

Sürdürülebilir kalkınma

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da,  Karatay’ı her alanda en iyi noktaya taşımak için çalıştıklarının altını çizen Hasan Kılca, bu kapsamda bugüne kadar birçok proje hayata geçirdiklerini aktardı. Kılca, şunları dile getirdi: "Sağlıklı yaşam, sağlıklı çevre ile mümkündür. Gelecek nesillere temiz, güzel, huzurlu ve sağlıklı bir doğa emanet etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sıfır Atık Projesi’ni hassasiyetle uygulamaya başlayan belediyemiz bu kapsamda; 130 adet giysi/tekstil atık kumbarası, 50 adet bitkisel atık yağ kumbarası, 38 adet zirai ambalaj atık kumbarası, 30 adet geçici depolama ünitesi, 3 adet mobil atık getirme merkezi, 32 adet atık ilaç toplama kutusu, 50 adet atık ilaç kumbarası, yerlere atılan maske ve eldivenlerin toplanması için oluşturulan bisikletli ekipler ile 1 adet de birinci sınıf atık getirme merkeziyle doğaya, çevreye ve insana zarar verebilecek atıkların uygun şartlarda toplanarak geri dönüşüm konusunda toplumda farkındalık oluşturan hizmetlerin altına imza atmaktayız. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Sıfır Atık Projesine öncülük etmeye devam edeceğiz.” (Konya’nın Sesi)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.