1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Karatay’a yeni projeler
Karatay’a yeni projeler

Karatay’a yeni projeler

Karatay’a yeni projeler

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi tarafından 2019 yılında hayata geçirilen yatırımlar ve Karatay’da 2020 planlamasını istişare etti.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi’nin 2019 yılı içerisinde hayata geçirdiği yatırımlar, projelerin yanı sıra 2020’de Karatay’da için hayata geçecek projeler ile planlamalarını masaya yatırdı. 

Altay ve Kılca’nın yanı sıra toplantıda Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya için çok önemli olan metro projesinin yanı sıra Eski Sanayi’nin taşınması, Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı konusunda Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket ettiklerini, bu konuda önemli mesafeler aldıklarını aktardı. Hasan Kılca, şunları söyledi: “Karatayımız her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor. 31 Mart Yerel Seçimleri Beyannamemizde de yer alan ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz Eski Sanayinin taşınması, Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı’nın dönüşümü konusunda da aynı birlikteliği sürdürüyoruz. Bu bölgede yürüteceğimiz çalışmalarla inanıyorum ki Karatayımızı çok güzel günler bekliyor.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise geçtiğimiz günlerde 28 ilçe belediye başkanıyla yatırım toplantıları yaptıklarını, söz konusu toplantılara merkez ilçelerle devam ettiklerini ve bu kapsamda Karatay’da da oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Önemli yatırımlar

Altay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Konya’nın önemli projelerinden biri olan Konya Metrosu yatırımının yanı sıra Eski Sanayi’nin taşınması ile Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşısı projeleri konusunda da bilgilendirme yapmak için bir aradayız. Hz. Pir’in bulunduğu alan ve Mevlana Türbesi’nin etrafı, hem manevi hem de maddi anlamda en kıymetli yerler arasında bulunuyor. Yine Karatay, Konyamız adına turizmin başkenti konumunda. Dolayısıyla da söz konusu bölgelerde bir dönüşüme ihtiyaç duyuluyor. Bizler, Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı konusunda düzenleme çalışmalarını yürütürken, Karatay Belediyemiz de hemen Mevlana Kültür Merkezi’nin karşısından başlayarak Mevlana Müzesi’ne kadar olan alanda bir faaliyet yürütüyor. Bu konularda da her daim bir istişare içerisindeyiz. Bu alandaki çalışmalarımız tamamlandığında inşallah Konyamıza yakışır bir iş ortaya çıkmış olacak. Yeni projeleri ve eksik işlerin tamamlanması için ilçe belediyemizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz.” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.