1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karatay’dan imar atağı
Karatay’dan imar atağı

Karatay’dan imar atağı

Karatay’dan imar atağı

A+A-

Konyalıların daha güvenli konutlarda oturmasına katkı sunmak istediklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Karatay’ımızın daha güzel yarınlara ulaşması için çaba göstermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Mehmet Ali Eskipstalcı

İlçe sınırları içinde şehirleşmeyi hızlandırmak, ruhsatlı yapılaşmayı teşvik etmek ve yeteri kadar imar parseli üretmek amacıyla çalışmalarına devam eden Karatay Belediyesi, bu kapsamda yürürlükteki 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18’inci Maddesi’ni hızlı ve sağlıklı bir şekilde uygulamaya devam ediyor. Karatay Belediyesi, 2019 yılı Nisan ayından bu yana 54 farklı düzenleme sahasında yaklaşık 11 milyon 257 bin 237 metrekarelik alanda 18. Maddesi’ne istinaden imar uygulaması yaptı. Yapılan imar uygulamalarından 4 milyon 806 bin 4 metrekarelik alanı kapsayan 32 adet düzenleme sahası, Karatay Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilerek yeni imar tapuları hak sahiplerine dağıtıldı. 886 bin 812 metrekarelik 5 adet düzenleme sahasının tescil işlemleri ise Karatay Tapu Müdürlüğü’nde devam ediyor. 1 milyon 25 bin 564 metrekarelik 3 adet düzenleme sahasının arazi ve büro kontrolleri de Konya Kadastro Müdürlüğü’nde devam ediyor. Ayrıca 4 milyon 538 bin 857 metrekarelik 14 adet düzenleme sahasının dağıtım ve askı ilan süreçleriyle ilgili çalışmalar ise Karatay Belediyesi’nde yapılmaya devam ediliyor.

‘Tamamlamak üzereyiz’

‘Karatay Belediyesi olarak bizler de imar planı çalışmalarımızı neredeyse tamamladık’ diyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Göreve geldiğimiz günden bu yana imar planlarımıza uygun olarak 18. Madde İmar Uygulamalarını da tamamlamak üzereyiz. İmar planları tamamlanmış şehirlerde vatandaşlarımız hem daha düzenli konutlarda daha konforlu alanlarda hem de güvenli meskenlerde ikamet eder. Bu da ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinde sayılan hususlardan. Karatay Belediyesi olarak görev geldiğimiz günden bu yana 11 milyon metrekareden fazla bir alanda imar uygulaması gerçekleştirdik. İmar planlarımız kapsamında çevre düzeni planına, nazım planına uygun hareket ederek bazı yerlerin tadilatını yaptık ve bu planlar doğrultusunda 18’inci Madde İmar Uygulamalarını gerçekleştirdik. Temel hedefimiz; Konya’mızın, Karatay’ımızın ve hemşehrilerimizin daha güvenli konutlarda, sosyal donatılarda oturmasına katkı sunmak. Bu bağlamda da Karatay’ımızın daha güzel yarınlara ulaşması için çaba göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.