1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Kaş Almak İçin İpuçları
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kaş Almak İçin İpuçları

A+A-

Kaşlarınız yüzünüzün şeklini belirleyen en önemli elementlerden biridir. Evde kaş almanın püf noktalarını sizler için derledim.

Kaşlar, yüzünüzü çerçeveler ve görüntünüzü dengeler. Güzel gözükmesi için, onları şekillendirmelisiniz. Kendi tarzınızı bulduğunuzda, yüzünüzün güzelliği tamamlanacaktır. Kaşlar, göz kavisini çerçeveleyip, dikkatleri göze çeker. Kalın, koyu renkli kaşlar etkileyici; açık renkli kaşlar yumuşak bir görüntü verir. Kaşlarınız, ifadenizi değiştirir.

Eğer çok makyaj yapmıyorsanız doğal kavisi tercih edebilirsiniz. Eğer aklınızda olan kaşlarınızı tümüyle yeniden şekillendirmekse, el ve göz koordinasyonunuza güvenemiyorsanız, bir güzellik uzmanından yardım istemeniz yerinde olacaktır.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Doğal bir görüntü veya şekil verilmiş kaşların düzenini korumak için, onarlı yukarı ve dışa doğru, uzama yönünde aynı doğrultuda fırçalayarak işe başlayabilirsiniz. Bu sayede kaşların doğal şeklini görürsünüz ve alınması gereken tüyleri belirlersiniz. Ardından kaşlarınız arasında tek tek çıkmış olan tüyleri cımbızla alırsınız.

Sonra aşağıdan başlayarak, yavaşça yukarı doğru devam edin ve kaş şeklinizle uyumlu olmayan tüyleri alın. Kaşınızın alt hattı, kaş kavisini takip etmelidir. Arada bir durarak, dengeli bir görüntü elde ettiğinizi kontrol edin. Her iki kaşın da dengesini tutturmak için, bir kaşınızdan diğerine geçerek devam edin. Açık kalan alanları, kaş pudrası veya boyası ile doldurun. Sonra kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın. Kaşınıza uyguladığınız rengi yumuşatın ve yedirin. Eğer rengi çok koyu görünüyorsa, fazla rengi bir parça pamukla alın. Fırçalayarak son şeklini verin ve renksiz veya hafif renklendirilmiş bir kaş jeli ile sabitleyin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlar yüzümüzün ifadesini belirler ve kimi zaman yapılan tek bir yanlış ifade bile istemediğiniz sonuçlar yaratabilir. Bu yüzden kendinize güvenmiyorsanız mutlaka bir güzellik uzmanından yardım alın. Bir kaşınızı fazlaca aldığınızı düşündüğünüz noktada diğerini de ona benzetmeye çalışmayın. Bu durum iki kaşınızın da incecik ve istemediğiniz şekilde olmasına neden olur. Eğer bir kaşınızı fazla aldıysanız, aldığınız tüylerin geri çıkmasını bekleyin ve diğer kaşınıza müdahale etmeyin.

Kaşlarınızı duştan önce almaya çalışmayın. Çünkü sıcak duş gözeneklerinizin açılmasını sağlar ve kaş alma işleminiz kolaylaşır. Gözenekleriniz açıldığı için kıl kökleri daha çabuk çıkacak ve canınız çok daha az yanacaktır.

Kaşlarınızı her gün almayın. Kaşlarınızın düzgün uzaması için onlara biraz zaman tanımalısınız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar