1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Kilo Vermenin Püf Noktaları
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kilo Vermenin Püf Noktaları

A+A-

Koronavirüs vakalarının arttığı Konya’da birçoğumuz günümüzü evlerde geçiriyoruz. Mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmıyor, hatta işlerimizi bile olabildiğince evlerimizden hallediyoruz. Hal böyle olunca ister istemez kilo alıyoruz.

Aynaya baktığınızda veya tartıldığınızda ‘evde nasıl kilo veririm?’ diye düşünüyorsanız, size yardımcı olacak önerilerimiz var. Adım adım tavsiyelerimizi takip edip hayalinize yüksek topuklar ile ulaşabilirsiniz. Evde kilo verdiren yöntemleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Metabolizma hızlandıran doğal tariflerle beraber zihin tekniklerini sizlere sunuyoruz. Yolunuz açık olsun!

Fazla kilonuzu

parçalara bölün

Kilo vermenin altın kuralı, vermeniz gereken kiloları parçalara bölüp kolay hedefler olarak algılamaktır. Örneğin, 20 kilo fazlanız varsa, önce ayda 4 kilo vermeyi hedefleyin. Ayda 4 kilo verirseniz, bu 5 ayda 20 kilo vermek anlamına gelir.

Zihninizde

kolaylaştırın

Beyniniz, 4 kiloyu çok daha kolay görür ve yapabileceğine inanır. Ayda 4 kilo vermek içinse, haftada 1 kilo zayıflamanız yeterlidir. Şimdi düşünün: Haftada 1 kilo vereceksiniz, sadece 1 kilo. Ama nasıl damlaya damlaya göl olur, o 1 kilolar üst üste eklenecek ve siz 5 ay sonunda tam 20 kilo verip sağlıklı bir insan olacaksınız.

Hedef belirleyin

Kaç kilo fazlanız olduğunu öğrenmenin en basit yolu şudur: Kilonuz, boyunuzun son iki hanesinden 10 puan düşük olmalıdır. Örnek veriyorum: Boyunuz 165 cm ise, 55 kilo olmalısınız. Bu da sizin vermeniz gereken 10 kilo olduğunu gösterir. Yani, haftada yarım kilo vererek bile sadece 5 ayda 55 kilo olabilirsiniz.

En etkili zayıflama

iksirini kullanın

Evde kilo vermenin en iyi yolu, en güçlü zayıflama iksirini kullanmaktır. Herkes bilir ama gerçek değerinin farkında değildir; en etkili kilo verme yöntemi günde 12 bardak su içmektir. Su, vücuttaki ödemleri hızlıca atar, içindeki oksijenle yağ yakmaya yardım eder, aşırı iştahı kapatır, yorgunluğu ve baş ağrısını alır. Bir kere su içmeye başlayıp faydalarını gördükten sonra ondan vazgeçemeyeceksiniz.

Evde spor yaparak

hızlı kilo verin

“Metabolizmam yavaş, kabızlık sorunum var, hızlı kilo veremiyorum, sarkmaktan korkuyorum” gibi düşünceleriniz varsa, tüm bunların çözümü aynı adrese çıkıyor: Hareket etmek! Spor yapmak, hem kilo vermenizi hızlandırır hem mutsuzluktan korur. Evde spor yapmak, zannettiğinizden daha kolaydır. Dans ederek, olduğunuz yerde yürüyerek veya evde zayıflama hareketleri yaparak bile sarkmadan, hızlı kilo verebilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar