1. YAZARLAR

  2. Ahmet Kubilay Ekiz

  3. Kim Olduğumuzu Unutmayalım
Ahmet Kubilay Ekiz

Ahmet Kubilay Ekiz

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kim Olduğumuzu Unutmayalım

A+A-

“1492.
Endülüs Medeniyeti katlediliyor.
Tüm Dünya seyirci kalıyor.
Bir Osmanlı Sultanı hariç...”

İspanyol Yarımadası,tarihte görülmemiş bir katliama şahit oluyor. Sapıklığın, caniliğin ve her çeşit pisliğin hüküm sürdüğü Katolik krallık, bataklık içerisinde bir gül gibi açan Endülüs medeniyetinin kanını içiyor. Ama Osmanlı var, Türk var. Nerede bir mazlumun kanı aksa yüreği acıyor yine bu garip milletin… Osmanlı plan yapmaya koyuluyor. Yıl 1492 Osmanlı’nın en güçlü zamanları ancak uçak gemisi yok, uzun menzilli füze yok. Bir ayda operasyon yapamıyorsun.Ancak Devlet-i Aliyye her türlü dezavantajına rağmen tarihte eşi olmayan bir operasyon yapmaya hazırlanıyor. Yine mazlum için bedel ödeme hazırlığına giriyor.Vakit daralıyor, kaybedilen her gün masumlar katlediliyor. İspanyol Yarımadası, azgın haçlı donanmasının kalkanı arkasında kalıyor. İki yol var. Ya topyekün birçok deniz muharebesi ile kilometrelerce yolu yara yara savaşmak ya da gizli bir operasyonla bölgedeki halkı kıyamet alanından tahliye etmek… İkinci yola başvuruluyor. Önden yollanılan Türk ajanlar bölgedeki Yahudi ve Müslümanları bir araya getirip tahliye için yer-zaman gibi alanlarda bilgilendiriyor. Türk donanması ise hazırlanıp İspanyol yarımadasına sızma planlanıyor.Mazluma çare olmak için vesile olmaya hazırlanan donanmamızı Allah muvaffak ediyor ve İspanyol yarımadasından kurtarılan insanlar Osmanlı’ya sığınıyorlar.

***                            

Biz ki mazluma kol kanat germeyi töre bilmişiz. Toplum mühendislerinin ısrarla halkın damarlarına enjekte ettiği ırkçılık-Suriyeli kanı isteğini görüyoruz. Sosyal medya mecralarında düzenlenen Suriyelileri yok etmeye gidiyoruz, etkinliklerini biliyoruz. Kulaktan kulağa algı-fitne yaratarak bir kişinin yaptığını bütün bir millete yıkanları da tanıyoruz.

Suriyelilere insan muamelesi yapmayıp karın tokluğuna çalıştıranlar,Suriyelilere evlerini fahiş fiyatlara kiraya verip sağda solda kira fiyatlarını Suriyeliler yükseltiyor diyenler,Suriyeli kadınlarını anlatıp bıyıklarını buranlar...Suriyelilerin ne halde olduğunu bilmeden, Suriyelilere şu kadar maaş veriliyor bu kadar ev veriliyor söylentileri çıkarıp ortalığa fitne saçanlar,Sizin hesabınız vallahi çetin olur.Suriyeliler, Afganlar, Kürtler, Somalililer, Türkler… Bir elin beş parmağı farklıdır. Kötü insan çıkarsa onun cezasını kesecek devlettir.

***

Ben hiçbir insan topluluğunu üç beş çar çakalın hareketine bakarak yargılayamam. Ülkemde birçok mülteci var. Kimse vatanını isteyerek bırakmadı. Devletin mülteci politikalarını eleştirebiliriz, yapılması gerekenler üzerine tartışabiliriz. Amma velakin son yaşanan elim olay gibi olaylara, bu tarz kafalara girerseniz bu milleti karşınızda bulursunuz.Bu topraklarda biz yaşadıkça bütün mazlumlara sığınak olacaktır. Türk, ümmetinin namusunu korumak için nöbettedir. Bugün ensarlık görevi bize düşmüştür. Ben Resul-ü Ekrem efendimizden böyle öğrendim, Atamdan böyle işittim. Bir yurtdışı seyahatimde bir Türk’ün bir yabancıya Suriyeliler hakkında lanetler yağdırarak ‘Ölselerdi de gelmeselerdi’ dediğini biliyorum. Bu ülkede yaşamanın ağırlığını, Müslüman, Türk olmanın ağırlığını taşıyamayacaklar gidebilir. 1492’de Atamın yaptığını, 2017’de biz yapıyoruz.

 

"Müminler! "Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. Müslüman Müslüman’ın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kanıda, malıda helal olmaz. Fakat malını gönül hoşluğuile vermişse o başkadır.’’

Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed S.A.V.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.