Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kime Kurtuluş?

A+A-

Önceki hafta bir haber düştü telefonuma “Atatürk’ü Onlar Öldürmüş” başlığı ile… Kaynak Yeni Akit Gazetesi. Haber şöyle; “Mustafa Kemal'i onlar öldürmüş! 'Büyük Kurtuluş' diye anmışlar!... Gerçek Hayat dergisi yeni sayısında, Mustafa Kemal'in ölümündeki şüpheleri masaya yatırdı. İnönü ve her ikisi de mason olan Kasım Gülek ile Şükrü Kaya’nın yazışmalarına ulaşan dergi, masonların Mustafa Kemal’in ölümünü ‘Büyük Kurtuluş’ olarak kabul ettiğini belgeledi…”

*

Haberin devamında detaylar verilmiş, yazışmalar, kayıtlar, arşivler anlatıyor; Atatürk’ü masonlar zehirleyerek öldürmüşler ve 10 Kasım 1938 bizim için “büyük kurtuluş” oldu diyerek kutlamışlar

*

Şimdi kandırılmış kafaların karışma zamanı.

*

Masonlar Atatürk’ü öldürüyor ve Müslümanlara Atatürk mason idi diye kandırıyor.

Atatürk mason idi yalanıına kanarak onun başarılarını ve kazanımlarını karalayan Müslüman görünümlü kişiler kimdir? Bu nasıl Müslümanlıktır? Hani, nerede Müslüman feraseti? Hani nerede Müslüman basireti?

*

Bu yalana kanarak, Allah’ın “akıl dini” olan İslam’ın anlaşılmasını sağlamaya çalışan ve nakil ile yayılan hurafeye karşı gelen Atatürk’ü sanki dine karşıymış gibi gösterenler kimdir?

*

Bu yalanlara kanarak, Atatürk’ün kazanımlarını karalayan, küçümseyen ve yıkılması için çalışanlar kimdir? Başarıları pire gibi gösterirken, yanlışları deve gibi anlatanlar kimdir? Bunlara kananların hizmeti kime olur?

*

Peki bu yalanlardan üretilen yeni yalanlara kanarak Atatürk’ün ölümü bizim için kurtuluş oldu diyen Müslüman görünümlü kişiler kimdir? Bazı sözcüklerin anlamını çarpıtarak Atatürk’ü kötü anlatanlara kanmak yerine işin aslını anlamak için uğraşmayan Müslüman ne tür bir Müslüman’dır?

*

Atatürk’e kim niçin düşman olur? Örneğin 2012 yılında İngilizler Atatürk’ü “tarihteki en büyük İngiliz düşmanı” ilan etti… İngiliz’in Atatük’e düşman olmasını anlaşılır da bir Türk bir Müslüman Atatürk’e niçin düşman olur? Resmi tarih yalan söylüyor diye diye düşman yalanlarını tarih diye anlatanlar zihinlerimizi kirletilmiş olmasın?

*

Atatürk bir kişi değildir artık, o bir anlamdır; özgürlüktür, bağımsızlıktır! Vatan, millet ve devlet sevgisidir Atatürk. Sanayimizi emperyalist güçlere karşı güçlendirmek için daha çok çalışmak, daha çok üretmektir. Muhtaç olmamaktır.

*

Peki bundan kimler rahatsız olur?

*

İslam düşmanlarının uydurduğu yalanlara ne tür Müslümanlar kanar? Tarihi içeriden çarpıtarak anlatan TİÇlere karşı ortaya çıkıp gelen bu haberde her Müslüman için bir daha düşünme fırsatı vardır! Kıymetini bilelim inşallah. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum