1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. Kimlik ve Din Değişikliği-1
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kimlik ve Din Değişikliği-1

A+A-

Avrupa Birliği’ne girmek için yapılan uyum yasaları ile milletimizin başına örülen çoraplar, tuzak ve hileler saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla ancak kimlik ve din değişikliğinden bahsedeceğim.

Nüfus cüzdanı-kimlik değişikliği yapıldı, yeni kimliklerde din hanesi olmadığından hep şüphelenmiş, endişe ederek sonuna kadar bekleyelim ve görelim diyerek cüzdanımı değiştirmedim. Ancak kamuoyunda gündem oluşmadığı gibi sessiz bir şekilde ne getirip ne götüreceği de düşünülmeden her kesim ve herkes nüfus müdürlüklerine hücum etti, sıraya girdi, saatlerce sırada bekledi derken yeni kimliklerini alabildiler. Hiç bir kimse ve kesim gelecekte olabilecek tehlikeleri göremedi, aradan geçen hayli zaman sonra bir de ne görelim, nasıl oldu ise din değişikliği gündeme geldi. Yeni kimliklerde din hanesi olmayınca rahatlıkla ve de dijital /internet ortamında E-Devletten din değişikliği yapılmaya başlandığını Milli Gazete’nin 28 Mayıs 2020 Perşembe günü yayınlanan haberinden duymuş olduk. Habere göre “E-devlet’in yeni kullanıma açtığı, mobil imza veya elektronik imza ile vatandaşlar din değişikliği yapılabilecek, inanç bilgilerini değiştirebilecekler” denilmektedir. Müslüman birisi durup dururken ne diye din değiştirsin?

***

Acizane şu sebeplerden ötürü olmaktadır.

1-Fert ve toplum olarak kötülüklerin artmasına karşılık herhangi bir duyarlığımızın olmaması, duyarlığımızı kaybetmemiz.

2-Dünyevileşme; Ahiret önceliğimizin olmaması, olan ve olacaklara karşılık Müslümanca düşünmemek, duyarlılık ve şuur noksanlığı.

3-Dünyevileşmenin sonucu ölüm korkusu ve dünya sevgisi ağır bastı ve de öncelikli yaşamımız bu hale geldi.

Siyonizm’in böl parçala, yut politikası ile Müslümanlar ırkçılık ve mezhebi Saiklerle birbirine düşman edildi. Müslüman millet ve toplulukları yöneten işbirlikçi iktidarlarda Siyonist politikalara alet oldular dolayısıyla İslam coğrafyası bu hale düşürüldü, iç savaşlar, kargaşa ve kaoslarla ülkeler, beldeler işgal edildi. Örnek mi istersiniz Afganistan, Pakistan, Keşmir ve Bangladeş, Myanmar ve de gelelim Ortadoğu ülkelerine; Irak, Suriye ve Yemen gibi Afrika da ise ülkeler, Batılı ülkelerin (Almanya, İtalya, Hollanda ve Fransa) sömürüsünde bir hayat süren Müslüman ülkeler bulunmaktadırlar. Libya’da ise iç savaş devam ediyor, İran’da ise ekonomisi çöken ve içteki kargaşadan dolayı farklı bir kaos var.

İşgal edilmeyen ülkeler ve Türkiye’de de farklı yöntem ve oluşumlar var. Milletleri ve toplumu içten yani aileden çökertmek, aile fertlerinin din değiştirmesi gündemde, nasıl ki yiyeceklerimizin genetiği değiştirilmiş GDO’lu ürünlerin artması, gıda yolu ile Fert/Millet olarak sağlığın bozulmasına yol açtılar ise karpuz tadında kavun, salatalık tadında bilmem ne oldu ise ahlaki ve manevi yönden de Allah muhafaza eşimiz, dostumuz, oğlumuz, kızımız, gelinimiz velhasıl toplumu oluşturan fertlerin tamamı tehlike altında, karşımıza din değiştirmiş yakınlarımız, akraba ve çocuklarımız karşımıza çıkarsa şaşmayalım.

***

Yineliyorum Allah muhafaza düne kadar Müslüman olduğunu bildiğimiz kendi çocuklarımız, torunlarımız yahut yakın akraba çocuklarından papaz, rahip ve rahibe olurlarsa şaşmayalım. Konya’da bizde böyle bir şey olmaz demeyelim, bizde olmasa bile olan bitenlerden Müslüman olarak mesulüz, bu tür hadiselere sessiz kalmamız yahut bu hadiselerin meydana gelmesinin müsebbibi olan İktidarların veya yöneticileri destekler isek onların yaptıklarına ortak olduğumuzu unutmamalıyız.  Şu hadis-i şerifi de hatırlatmış olalım. Peygamber Efendimiz “Sizden birisi bir kötülük gördüğünde eliyle düzeltsin, eliyle düzeltemiyorsa, diliyle düzeltsin, diliyle düzeltemiyorsa kalbiyle buğzetsin. Kalbiyle buğz etmesi imanın en zayıf derecesidir” buyurmaktadır.

Yazımıza yarın devam edeceğiz…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar