1. YAZARLAR

  2. Turan Aydın

  3. Kimlik ve Din Değişikliği-2
Turan Aydın

Turan Aydın

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kimlik ve Din Değişikliği-2

A+A-

Dünkü yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz…

1-Bir kötülüğü düzeltmek fert olarak doğrudan doğruya elimizle düzelteme imkân ve ihtimali olmasa dahi belli dönemlerde demokrasi denen rejimin öngördüğü seçimlerde yapacağımız seçim ve tercihlerde bulunarak düzeltebiliriz.

2- Bir kötülüğü ikinci aşamada ise dil ile yani hakkı ve hakikati tebliğ etmek, sözle söylemek bu konuda medya denen o kadar çeşitli araç, gereç var ki bunlardan yazılı veya görsel, işitsel olan araç ve mecralarla; televizyon yayın ve programları ile radyo yayınları ile dijital sosyal mecralarla günümüzde kötülüklere engel olmak mümkündür. Yazarlarımız yazı yazarak makale yayınlayarak yapmakta ise fert uyanık olacağız, şuur sahibi olacağız ki kötülüklere mani olmalıyız.

3-kötülüklerin düzeltilmesinde üçüncü aşama ve de imanın en zayıf mertebesi ise buğzetmek yani nefret etmek, öfke duymak; bu aşamada fert olarak öfkeleneceğiz, telin ve kınama yapacağız ancak bu öfkeyi, kınamayı toplu halde hep birlikte yapmalıyız. Bunun içinse sivil toplum kuruluşları vakıflar, dernekler, kulüpler ve çeşitli platformlarla mitingler, basın açıklamaları, yürüyüş ve gösterilerle toplumda farkındalık, duyarlılık oluşturmak suretiyle kötülük kimden, kimlerden, kurum ve kuruluşlardan veya hangi ülke ve ülkelerden gelirse gelsin top yekûn hep birlikte, topluca karşısında Müslümanca durmak zarureti vardır.

Merhum Necip Fazıl Kısakürek  “Deden söndüremedi ki İslam’ın nurunu, Sen mi söndüreceksin Ey Ebu Cehl’in torunu.” Demiştir.

***

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz Bölgesi illerinde mahallî de olsa bazı yerlerde bu tür haberleri alıyoruz. FETÖ ve mevcut iktidarın elbirliği ile Siyonizm’in Ilımlı İslam projesini yürütüp Müslümanların/milletimizin dini anlayışlarını değiştirmeleri sonucu İslam’ın gerçekliğinden fertleri/toplumu uzaklaştırdılarsa şimdi de Misyonerlik çalışmaları yapılmakta, öyle süslü, çav çavlı sözlerle insana yaklaşıyorlar ki sanki öyle mübarekler ki melek gibi insanlar diyesi geliyor.  Bilhassa üniversite öğrencilerine yönelik kitap hediye etmeleri, hediye edilen kitaplar arasında dolar konulması bire bir öğrenciler hedef alınarak, maddi imkânlar da verilerek, yapılan misyonerlik çalışmalarını duymaktayız. Gizliden gizliye kiralanan evler var ne amaçla kullanılıyor? Nice kilise evler oluşturulmaktadır. Konya’da olmaz diyemeyiz sonuçta Konya’da diğer şehirler gibi bir şehir. Burada ev sahipleri ve emlak işi ile uğraşan emlak sektörüne çok iş düşmekte, sorgulamadan kiraya vermemeleri gerekmekte, verdikten sonra da mutlaka takibini, kontrol ve denetimini tam manasıyla yapmalıdırlar.

Kalın sağlıcakla, kalabilirseniz. Allah’a emanet olunuz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar