Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kıssadan Hisse

A+A-

Kanada’da ihtiyar bir adam ekmek çalmaktan tutuklanıp mahkemeye sevk edildi. 
Yaşlı adam suçunu kabul edip itiraf etti. Ve yaptığı hatayı şöyle açıkladı: “Çok acıkmıştım neredeyse açlıktan ölecektim.”
Hakim şöyle hükmetti: “Sen hırsızlık yaptığını biliyorsun ve ben senin on dolar tazminat ödemene hükmediyorum. Bu parayı ödeyemeyeceğini bildiğim için senin yerine ben ödeyeceğim.”
Duruşma salonunda herkes susmuştu, hakim cebinden on dolar çıkardı ve ihtiyar adamın tazminatı olarak hazineye götürülmesini istedi.

Ardından ayağa kalktı ve salondakilere hitaben: “Hepiniz suçlusunuz ve her biriniz on dolar ceza ödemelisiniz zira sizler öyle bir şehirde yaşıyorsunuz ki ihtiyar bir adam açlıktan hırsızlık yapmak zorunda kalıyor”

Duruşma salonunda 480 dolar toplandı ve toplanan parayı hakim ihtiyar adama verdi.

Şimdi biz Kanada’da yaşayan bir toplum olmadığımız için ben Hz. Ali'nin bir kıssası ile durumu özetleyim sizlere: “Eğer Müslümanların yaşadığı bir şehirde fakir görürseniz bilin ki halkın malını çalınıyordur”

***
AK Parti’nin kayıp ettiği belediyelerde ortaya çıkan tablo korkunç. Kimlere neleri peşkeş çekmişler...

Her gün yeni bir usulsüzlük duymaktan artık iyice kafam karıştı.
Vakti zamanında bir abim ‘arkadaş ne dinmiş sat sat bitmiyor’ demişti. Bunu söyleyen sevgili abim öyle zannettiğiniz gibi ateist filan değil zamanın Saadet Partisi yöneticilerindendi. Şimdilerde Muhalif AK Partili. Ve durumdan muzdarip yapılanları gördükçe içten içe kızıp küsüyor.
AK Parti’ye oy veren vatandaşların genelinin durumu böyle. Kendi küskünlerini oluşturdular ve önemsemiyorlar. Dağdan inen çığın başlangıcı bir damla kardır bilginize...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.