1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konjen’den üretime destek
Konjen’den üretime destek

Konjen’den üretime destek

Konjen’den üretime destek

A+A-

 

Konjen Jeneratör Şirket Müdürü Durmuş Çiçek, 2003 yılından bu yana Aksa Jeneratör’ün Konya ve Karaman bayiliğini yürüttüklerini ifade ederek, “Motor blok su ısıtıcısı, acil stop yuvası, radyatör gözetleme kapağı ve güç bankası gibi ürünlerin de üretimini yapıyoruz” dedi.

Mehmet Ali Eskipostalcı

2003 yılından bu yana Aksa Jeneratör’ün Konya ve Karaman bayiliğini yürüten Konjen Jeneratör, Konya jeneratör piyasasının yüzde 60’ına hitap ediyor. Konya ve Karaman’da servis hizmeti de sağlayan Konjen Jeneratör, ‘7 gün 24 saat hizmet’ sloganı ile çalışmalarına devam ediyor.

Aksa Jeneratör’ün satış, ikinci el kiralama ve servis hizmetlerini sunduklarını belirten Konjen Jeneratör Şirket Müdürü Durmuş Çiçek, 2003 yılından beri Konya ve Karaman’ın tek yetkili bayi olduklarını belirtti. Çiçek, “Toplam 2 dükkânımızın kullanım alanı 450 metrekare. Konya sektöründe piyasanın yüzde 60’ına hâkimiz. Yıllık 1 kva ile 2 bin 500 kva arasında ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz ve 2 bin müşteriye hizmet veriyoruz. Firma bünyesinde 16 kişiye istihdam sağlıyoruz. Jeneratör satışlarımızı dünya geneline yapıyor ancak servis hizmetlerimizi Konya ve Karaman ile sınırlı tutuyoruz. Bunun yanı sıra fiyat ve marka anlamında ikinci bir seçenek sunma adına piyasa şartlarını da düşünerek Dynamic Power Jeneratör’ün Konya ve Karaman yetkili servis ve bayiliğini de aldık. Bu markamız ile 35 kva ve 165 kva grubundaki jeneratörlerde müşterilerimize fiyat anlamında yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Güç bankası ile kontrol

Konjen Jeneratör olarak kendi ürettikleri ürünlerden de bahseden Çiçek, Aksa Jeneratör’e yedek parça tedariki yaptıklarını kaydetti. Çiçek, “Jeneratörlerde kullanılan motor blok su ısıtıcısı üretimine Aksa’nın talebi üzerine başladık. Isıtıcıyı kalite ve kullanılan malzeme açısından dünyada üreten birkaç firmadan bir tanesiyiz. Jeneratörün soğutma suyunu sıcak hale getiren ve makinenin daha kolay çalışmasını sağlayan ürünün üretimini yapıyoruz. Bunu yanı sıra acil stop yuvası, radyatör gözetleme kapağı üretimlerimiz de devam ediyor. Jeneratör sektöründe bir de depo emiş dönüş sıkıntısı vardı. Bunu metalden yapıyorlardı. Biz bunu plastiğe çevirerek daha kullanışlı malzeme ürettik. Güç bankası da diğer bir ürünümüz. Güç bankası, yapılan jeneratörün uygun olup olmadığını ve doğru elektrik üretip üretmediğini ölçebilen, bilgisayara kaydedebilen ve çıktısını alabileceğimiz bir ürün. Kalitesiz ve ucuz ürünlerin piyasada olması bizleri olumsuz etkiliyor. Çin’den gelen birçok ürün var. Etiketinde 70 yazıyor ama aslında 50 kva. Bu da bizim piyasa satışlarımızı olumsuz etkiliyor ve rekabette sorunlar yaşıyoruz. Bu durumun önüne geçebilmek için güç bankasını ürettik. Jeneratör üretici firmaları da fabrikalarında ürettikleri ürünlerin belirli bir standartta olması için bu testleri yapmak zorunda. Bu bizim 13. ürünümüz. Son ürünümüz Cezayir’e gidecek” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.